Розрахунок медового сусла. Частина 4.

Рік написання: 2021

Другий метод розрахунку складу сусла - з допомогою таблиць.

Діючи за цим методом, готуємо сусло, підбираючи  складники в кількостях, уже відомих наперед з попереднього досвіду, або користуючись таблицями. Приклад такої таблиці подаємо тут. При складанні таблиці ми мали на увазі, що цукристість меду складає 80%, 1% цукру дає 0,5% спирту. Звичайно, такі допущення дещо знижують точність розрахунків, але вона знаходиться в межах кількох відсотків, що цілком допустимо.

По суті, користування таблицями - це майже те саме, що використання вже готових рецептів. Такий підхід є цілком раціональним, особливо для початківців.

 

Таблиця. Співвідношення між вагою меду і об`ємом води, яких слід дотримуватися при підготовці сусла (для 10-літрового бутля).

Бажана міцність вина після ферментації, %, об'ємні810121416

Необхідна цукристість сусла,  

%

1620242832

На 10-літровий бутель взяти меду, кг

і добавити води до 10 л

22,533,54

Добавити води, 

літрів

87,576,56

 

Користуючись таблицею, досить легко підготувати медове сусло необхідної концентрації. Наприклад, ви бажаєте отримати медове вино міцністю 12%. Ви повинні підготувати сусло цукристістю 24 %, для цього вам необхідно відважити 3 кг меду і добавити до нього 7 літрів води. Ви отримаєте приблизно 9 літрів сусла для зброджування його в 10-літровому бутлі. Насправді, 10-літрові бутлі мають дещо більший об`єм, ніж 10 л, тому невеликий об`єм повітря, який залишиться, цілком достатній, щоб піна сусла при ферментації не виливалася із бутля. Якщо ви бажаєте приготувати сусло для 20-літрового бутля, то вказані тут кількості меду в кг і води в літрах необхідно збільшити в 2 рази.

Варто мати на увазі наступне. Як показує практика, більшість наших медоварів роблять питні меди — тройняки, тобто цукристість сусла близька до 30%. Тому, користуючись даною таблицею, краще вибирати склад сусла на основі останніх двох колонок, з цукристістю сусла 28 — 32%. Хоча легкі меди з міцністю 9 — 11% об'ємних мають потенціал до споживання і виробництва.

Звичайно, тут ми не враховуємо інші параметри сусла, наприклад, кислотність. Розрахунок кислотності ми подамо в одній із наступних статей.

Коментарі (0):