За виробництвом меду з мануки Австралія може перевершити Нову Зеландію

Рік написання: 2018

Цвіте манука.

Австралія має потенціал перевершити Нову Зеландію з виробництва меду з мануки, як за кількістю, так і за якістю.

Австралія є ареалом для 85 з 87 відомих у світі видів роду манука leptospermum spp.

Але не всі види мануки є рівноцінними, як медоноси. Як установлено в результаті тестів, деякі з них  не мають похідної сполуки дигідроксиацетону в їх нектарі, тоді як інші є навіть більш активними, ніж leptospermum scoparium (вид, поширений в Новій Зеландії, який і створив славу меду з мануки). 

Мед з мануки, отриманий від єдиного виду з роду мануки leptospermum spp Нової Зеландії, leptospermum scoparium є золотим стандартом медичного меду.

В Австралії започаткована наукова програма з вивчення потенціалу меду з мануки, розрахована на 7 років. Вчені виявили, що австралійські меди рівноцінні, чи навіть кращі за якістю, від аналогічного меду з мануки Нової Зеландії.

Кожний вид мануки має біологічну активність, але вона має дуже великий діапазон, що є однією з складних проблем в Австралії. 

Тепер, за фінансування Інституту досліджень і розробок сільської місцевості та партнерів з промисловості, розпочато роботу з виявлення австралійських видів Leptospermum spp., які здатні давати лікарський мед. Пасічники і науковці об’єднали свої зусилля в досліджені потенціалу меду мануки з різних видів і місцевостей.

Протестовано сотні зразків нектару і меду, які дають дерева і кущі Leptospermum shrubs, які надіслані пасічниками.

Оцінюється розподіл видів, виділення нектару і антибактеріальні властивості меду.

Виявлено, що не всі види виділяють нектар кожен рік, а антибактеріальні властивості меду мануки мають досить широкий діапазон.

Дигідроксиацетон при цьому є індикатором лікарських властивостей меду. "У межах одного з найпоширеніших видів, Leptospermum polygalifolium, ми бачили рівні, що коливаються від 1000 частин дигідроксиацетону на мільйон до приблизно 30 000 частин на мільйон", - говорить Вільямс, науковець.

При цьому зберігалася конфіденційність інформації про поширення окремих видів мануки по території країни. Згодом було опубліковано два довідники з картами поширення видів мануки по території країни, з метою дати пасічникам відповідну інформацію. 

Виробництво високоякісного меду мануки в Австралії було започатковано в минулому році за підтримки компанії Rural Industries Research and Development Corp. (RIRDC), яка підписала програму розведення Leptospermum з компанією ManukaLife, розташованою на західній Австралії.

Створена наукова програма по розведенню, селекції і поширенню мануки, яка розрахована на три роки.

Мета програми - збільшити кількість і площі плантацій Leptospermum для виробництва меду та забезпечити альтернативне виробництво для австралійських пасічників, що, в свою чергу, дозволить вирішити зростаючий попит на мед з мануки у світі.

Джерело: https://www.beeculture.com

Коментарі (0):