Від чого залежить садка соняшникового меду?

Рік написання: 2011

Соняшниковий мед буває з дрібнозернистою садкою, як масло, або з крупнозернистою, як ікра. Від чого це залежить? Наразі невідомо. За даними Ференчука, є кілька гіпотез, які пробують пояснити це:

  1. Наявність пилку в рідкому меду. Від кількості пилку садка меду може бути різною.
  2. Сорти соняшника, з яких зібрано нектар. Одні сорти дають дрібнозернисту садку, інші – крупнозернисту.
  3. Зовнішня температура під час медозбору і відкачки меду. Вища температура дає крупнозернисту садку.
  4. Підвищена вологість меду дає крупну садку, знижена – дрібну.
  5. Наявність додаткових медоносів, які додаються до медозбору з соняшника в незначній кількості (1 – 2%), виступають в якості своєрідних присадок і дуже змінюють властивості соняшникового меду, зокрема, його садку.

Крупнозернисті кристали утворюються при повільнішій швидкості кристалізації, саме така ситуація очевидно мала місце в 2010 році, через високу температуру серпня, коли відкачували мед з соняшника. Маслоподібна кристалізація має місце при швидкій кристалізації, або коли до рідкого меду добавити кілька кусків уже закристалізованого, або коли його зберігають при температурах близьких до +14°С. Чи варто якось керувати кристалізацією меду? Невідомо, адже серед наших споживачів одні надають перевагу дрібнозернистій садці, іншим подобаються крупні кристали, ще хтось шукає тільки рідкий мед. Можливо кращий варіант – залишити все як є, адже медозбір кожного сезону унікальний і ніколи більше не повторюється.

Коментарі (0):