На грецькому острові Ікарія тривалість життя є однією з найвищих у світі

Рік написання: 2020

Недалеко від знаменитих туристичних центрів Санторіні та Міконос, де з круїзних кораблів сходять на берег тисячі туристів, розташований ще один грецький острів, менш привабливий, але не менш примітний. Острів Ікарія лежить поза туристичними маршрутами.

Під звивистими гірськими дорогами цього ізольованого острова ви, швидше за все, помітите яскраво пофарбовані ящики, що скрашують краєвид. І те, що відбувається всередині цих скриньок, створює певний шум: бджоли зайняті виготовленням рідкісного меду, який місцеві жителі вважають одним із секретів довголіття.

Бджоляр Андоні Карімаліс пояснив кореспонденту Джонатану Вільоті, що люди на острові їли мед поколіннями, щоб зберегти здорові та міцні сили до старості.

Працюючи у своїй ткацькій майстерні, 109-річна Яя Джоанна погоджується, що в цьому є щось особливе. 

Так робить 87-річний бджоляр Джоргос Стенос. Він їсть мед "кожен день".

Шеф-кухар Діані Кочилас каже, що у неї ложка меду щоранку.

На грецькому острові Ікарія, де тривалість життя одна з найвищих у світі, місцеві мешканці вважають, що мед - причина довголіття.

Місцеві жителі кажуть, що це як їх ліки, їх щоденні вітаміни, а місцеві старші чоловіки кажуть, що це "Віагра". 

Наскільки нам відомо, ця претензія не перевірена. Але дослідження виявили, що люди тут мають один з найвищих у світі показників тривалості життя. Афінський університет зробив висновок, що ікарійці вдвічі частіше, ніж американці, досягають 90-річного віку, часто мають краще здоров'я.

Протягом століть людина цінувала мед за його лікувальні властивості. А в Ікарії, відомому у давнину як «оздоровчий острів», мед відрізняється від меду, що знаходиться на більшості полиць супермаркетів. 

"Перш за все на острові не існує промислового землеробства", - каже Кочилас. «Комерційних підприємств взагалі дуже мало. Отже, природа досить чиста».

Пасічник відбирає рамки з медом на грецькому острові Ікарія.

Як результат, пилок та нектар, що збираються бджолами, не містять хімікатів та пестицидів, які є, як правило, у господарському чи приватному господарстві. І на відміну від більшості меду, що продається в США, мед з Ікарії також є ненагрітим, нефільтрованим та непастеризованим - всі процеси, які можуть знищити природні вітаміни та мінерали.

Іншими словами, сказав Девід Кан, "Це йде від бджіл прямо до нашого рота. Пасічник тут тільки посередник."

Мед з острова Ікарія.

Джерело: https://www.beeculture.com

Коментарі (0):