Розрахунок медового сусла. Частина 10.

2021 рік

Медове вино

Хміль — багаторічна трав'яниста рослина, вирощується як сільськогосподарська культура, переважно для потреб пивоваріння. Хоча історія пива налічує, ймовірно, більше 6-ти тис. років, пиво з хмелем почали робити порівняно недавно, приблизно з 1400-х років. Так само немає даних щодо використання хмелю в медоварінні до 1400-го року.

Розрахунок медового сусла. Частина 9.

2021 рік

Медове вино

Танін (від англійського слова the Tea – чай, за іншою версією — від французького слова tannin) — сполука, що належить до дубильних речовин - поліфенолів, він бере участь в утворенні смаку вина, надаючи йому повноту. Танін надає терпкість медовому вину. Терпкість - одна із 5-ти складових смаку медового вина (медове вино має бути солодким, кислим, гірким, солоним і терпким).

Розрахунок медового сусла. Частина 8.

2021 рік

Медове вино

В попередніх статтях ми розглянули розрахунок лише 3 складників медового сусла: води, меду і соку. А до складу медового сусла можуть входити кілька із приблизно 12 речовин. Розглянемо, в яких кількостях до медового сусла можуть входити інші інгредієнти.

Розрахунок медового сусла. Частина 7.

2021 рік

Медове вино

П’ятий метод розрахунку медового сусла – співвідношення об’ємів. В історії медоваріння були часи, коли сусло не розраховували, а воду і мед брали за співвідношеннями об’ємів, які склалися емпірично. Іншими словами, не були відомі такі поняття, як спиртуозність вина чи цукристість сусла, спиртоутворююча здатність дріжджів і інші поняття і співвідношення, необхідні при розрахунку сусла.

Розрахунок медового сусла. Частина 6.

2021 рік

Медове вино

Четвертий метод розрахунку медового сусла – баланс цукрів: до сусла входять мед, вода і сік, або м’язга фруктів чи ягід. Якщо до складу сусла входять вода, сік або м’язга і мед, розрахунок буде дещо складніший. Розрахунок цукристості ведемо «з кінця».

Розрахунок медового сусла. Частина 5.

2021 рік

Медове вино

Третій метод - розрахунок медового сусла з допомогою мнемонічної хрестоподібної формули – зірочки. Метод є універсальним для всіх спрощених розрахунків у виноробстві, не тільки цукристості сусла, але і спиртування вина, підкислення сусла, купажу вин і т д.

Розрахунок медового сусла. Частина 4.

2021 рік

Медове вино

Другий метод розрахунку складу сусла - з допомогою таблиць. Діючи за цим методом, готуємо сусло, підбираючи складники в кількостях, уже відомих наперед з попереднього досвіду, або користуючись таблицями. Приклад такої таблиці подаємо тут. При складанні таблиці ми мали на увазі, що цукристість меду складає 80%, 1% цукру дає 0,5% спирту.

Розрахунок медового сусла. Частина 3.

2021 рік

Медове вино

Переходимо до розгляду методів розрахунку сусла. Основними компонентами сусла є мед і вода, зрідка – мед і сік. Якраз співвідношення цих компонентів і є основною метою наших розрахунків. В процесі довгої історії медоваріння методи розрахунку сусла пройшли певну еволюцію. Історично першим методом розрахунку був метод по співвідношенню об’ємів меду і води.

Розрахунок медового сусла. Частина 2.

2021 рік

Медове вино

Ми з’ясували, що до складу конкретного медового сусла можуть входити декілька із приблизно 12 інгредієнтів, на противагу виноградному вину, для якого один лише виноградний сік і є суслом. Оскільки до медового сусла входить кілька складників за визначенням, необхідно знати чи розрахувати, яку саме кількість того чи іншого продукту слід взяти для приготування медового сусла.

Розрахунок медового сусла. Частина 1.

2021 рік

Медове вино

Медові напої продовжують бути цікавою темою для наших пасічників. Медоваріння взагалі-то буває дуже різним. Хтось варить лише медовий квас. Дехто цікавиться тільки ставленими винами. Інші медовари роблять лише медово-виноградні вина. Знаю пасічників, які без хмелю медового вина не виготовляють. На підході ще один клас напоїв — медове пиво.

Статей: 10 з 35