Трутні при вирощуванні маток

2019 рік

Селекція бджіл

Продуктивність бджолосімей в значній мірі залежить, в тому числі, і від якісних продуктивних маток. Якість маток, в свою чергу, залежить від їх походження – генотипічної складової, від умов виведення і від якісного запліднення – фенотипу матки. Якщо перші дві умови очевидні, на теми виводу маток написані десятки книг, то питанню розведенню трутнів традиційно приділяють недостатню увагу.

Світові нагороди бджільництва на Конгресі Апімондії: перше питання - цей мед справжній?

2019 рік

Апімондія і апіславія

Конгрес Апімондії-2019 в Монреалі завершився. Зібравши приблизно 4000 відвідувачів, на заході відзначили переможців різних конкурсів Всесвітніми нагородами з бджільництва, серед них - конкурс на «Найкращий мед у світі».

Про дальність польоту трутнів

2019 рік

Селекція бджіл

Важливим є питання щодо відстані, на яку відлітають від гнізда трутні і матки при паруванні. Про те, що матка парується поза гніздом, першим повідомили Янша і Губер. Чому поза гніздом і на віддалі, зрозуміло – матка намагається уникнути близькоспорідненого схрещування. На перший погляд, трутень має чудові льотні характеристики. На це вказують сила крил і гострота зору трутня.

Селекція бджіл. Чому місцеві бджоли найкращі?

2019 рік

Селекція бджіл

Чому місцеві бджоли найкращі? Відповідь очевидна і давно відома, що в нас, що в світовому бджільництві: найкращі бджоли - завжди місцеві. Існує три «залізних» аргументи за це твердження.

Виставка-ярмарка в Дніпрі - 2019

2019 рік

Спілки пасічників

Серед виробників меду Дніпропетровська область належить до лідерів, а Дніпровська обласна спілка пасічників ГО “Обласна спілка Дніпровський Пасічник” – одна з найактивніших в Україні. Можливо тому, що громадську роботу активно проводять не лише голова спілки Староконь Сергій, але й решта членів Ради спілки, зокрема, Любченко, Пастушок, Кучер.

Виставка-ярмарка в Харкові - 2019

2019 рік

Спілки пасічників

Відшуміла по-слобожанськи гомінка велика Харківська виставка-ярмарка по бджільництву. Пора ділитися враженнями від події. Харків має неофіційний статус першої столиці України, і якщо є щось, у чому Харків по-столичному перший, то це бджільництво. Виставка в Харкові є найбільшим подібним заходом у нашому бджільництві.

Виробництво меду в США у 2018-му році

2019 рік

Ринок меду

Виробництво меду в США у 2018 році від виробників з п'ятьма або більше колоніями склало 69,008 тис. т (152 мільйони фунтів), що на 2 відсотки більше, ніж у 2017 році. У 2018 році було 2,80 мільйонів бджолосімей, задіяних на медозборі, що на 4% більше порівняно з 2017 роком. Медозбір на сім’ю склав 24,7 кг, що на 2% менше проти 25,2 кг у 2017 році.

Виведення маток в сім'ї з маткою

2019 рік

Способи виведення маток

Дана публікація — вільний виклад статті англійських авторів: Д. Вілкінсон, М. Браун, опублікована в часописі American Bee Journal за квітень 2002 рік. В Україні щороку виводять сотні тисяч бджолиних маток. Разом з тим, наші пасічники слабо поінформовані про сучасні методи виведення маток, які використовують у світі.

The problem of honey bee taxonomy in Ukraine

2019 рік

Бджільництво за кордоном

Ukraine, perhaps, is the largest beekeeping country in Europe. Here are some statistics: There are 3 - 4 million bee colonies and 300 - 400 thousand beekeepers in Ukraine. Ukraine produces 80 - 100 thousand tons of honey annually and exports about 50 thousand tons. Average honey crop is 25 - 30 kg / colony/year. All our statistics are approximate or estimated statistics.

COLOSS на Конгресі Апімондії

2019 рік

Апімондія і апіславія

15-та конференція асоціації досліджень медоносних бджіл COLOSS завершилася в університеті Лаваль в Монреалі, Канада. У зустрічі взяли участь рекордні 154 делегати з 37 країн. Це становить приблизно 12% від нинішнього членства 1275 членів з 95 країн, що є надзвичайним для міжнародної організації.

Статей: 10 з 23