Що потрібно знати пасічнику про кліща Tropilaelaps clareae

2017 рік

Шкідники і хижаки бджіл

Кліщ тропілелапс Tropilaelaps clareae є серйозним паразитом медоносних бджіл і викликає захворювання тропілелапсоз (по аналогії: кліщ варроа – варроатоз). Кліщі взагалі завдають багато шкоди медоносним бджолам. Найбільше уваги отримав кліщ варроа, оскільки він поширений у всьому світі. Але існують і інші паразитичні види кліщів у бджіл.

Як часто варто оглядати бджолородини?

2017 рік

Основи бджільництва

Дражливе питання, особливо для новачка, відповідь на яке кожен пасічник дає самостійно. А правильна, з точки зору пасічника, частота оглядів установлюється після років практики утримання бджіл. Поради, почерпнуті з літературних джерел, дуже різняться: від раз на три дні, до трьох разів на сезон. Час від часу появляються нові рекомендації. Ось і відома фірма Байер висловилася на цю тему.

Хворі бджоли швидко поширюються по місцевості

2017 рік

Варроатоз

Лікування від варроатозу важливе не тільки для окремих сімей, але і для пасіки в цілому, особливо в місцевостях з високою щільністю розміщення пасік. Бджоли з хворої сім’ї поширюються по місцевості і заражають бджіл з навколишніх пасік. Існують три основні чинники, які впливають на здоров’я бджіл. Це кліщі варроа і пов’язані з ними віруси, отрутохімікати на полях і у вулику, неналежне харчування.

Сучасне бджільництво 2017

2017 рік

Спілки пасічників

Захід під такою назвою відбувся в м. Мелітополь Запорізької області протягом 27 – 28 жовтня 2017 року на базі місцевого Таврійського агротехнологічного університету. Організатори заходу – Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва та фірма МЕДА (Канада). В рамках заходу була організована виставка-ярмарка бджолопродукції та інвентарю, а також наукова конференція.

Розкрито секрет бджолиного укусу

2017 рік

Новини науки

Дослідники встановили, що медоносна бджола може не тільки жалити, але й кусати, а крім того, в укусі бджоли міститься натуральний анестетик. Цей анестетик не тільки допомагає бджолі протистояти кліщу варроа, але потенційно може бути дуже перспективним засобом в області медицини людини.

Плани Індії по розвитку бджільництва

2017 рік

Бджільництво за кордоном

Китай має більше 10 млн. бджолосімей, а Індія - тільки 1,2 млн., але вона сподівається мати так само близько 10 млн. бджолосімей.

Причини неприйняття підсаджених маток

2017 рік

Підсадка маток

Тут ми подамо перелік факторів, які впливають на підсадку маток і їх наступний прийом. Насправді ми ще багато не знаємо про причини неприйняття маток бджолами.

Петру Хмарі присвячується

2017 рік

Методи бджільництва

Петру Яковичу Хмарі виповнилося б 90… З нагоди ювілею в Києві на базі готелю «Верховина» відбулася міжнародна конференція по практиці ізоляції маток (за підтримки бджолярського кругу). В конференції взяли участь більше 130 учасників із України, Білорусі, Польщі, Туреччини (організатори конференції розраховували учасників на 30).

Нашого цвіту по всьому світу?

2017 рік

Бджільництво за кордоном

Мова піде швидше про пустоцвіт. Неприємне повідомлення надійшло із США. Листів, власне, було декілька. Суть в наступному. Пасічник зі штату Монтана Ллойд Канніфф повідомив, що в нього вкрали 488 вуликів в січні, після того, як він перевіз їх до Каліфорнії на запилення мигдалю.

Методи виведення маток без щеплення і переносу личинок

2017 рік

Способи виведення маток

Для невеликих пасік, а таких в Україні більшість, існує кілька методів виводу маток, які не передбачають використання материнської сім’ї, перенос і щеплення личинок, використання нуклеусів. Методи ці можуть бути як досить складними, так і простими процедурами. Оскільки цих методів розроблено вже чимало, їх варто перелічити і оцінити.

Статей: 10 з 23