Звіт секції медоваріння

Рік написання: 2011

Коротко про зібрання медоварів. Традиційно,  в рамках чергового, вже восьмого зібрання Кругу, збиралися медовари. Не хотілося би вважати, що наші зібрання стають рутинними. Деякі елементи новизни були. Знову ж таки, хотілося би вважати, що це пов’язано не тільки з перенесенням зібрання із Баришівки до Броварів.

Що помітно? Не зникає інтерес до медоваріння зі сторони пасічників. В бджільництво приходять нові люди, і в них пробуджується інтерес до медоваріння, як до нового продукту бджільництва. Тому, на зібранні природно виникали традиційні питання про рецепти, дріжджі, технології, тару і таке інше. Враження, що ми ходимо по колу – оманливе. Просто, в медоварінні на даному етапі відбуваються кількісні зміни, які обов’язково приведуть до якісних змін. Поширюючи наші знання в маси, ми тим самим сприяємо легалізації медоваріння. Коли ми досягнемо того, що медові напої будуть доступними, загальнопоширеними і загальновживаними – це теж саме, що ми юридично узаконимо медоваріння. Чого, на жаль, не вдається зробити поки що, і це є основною проблемою для медоварів.

Медоваріння – яскравий приклад громадської роботи пасічників. Адже це пасічники спільно, без чиєї б то не було допомоги відродили галузь і вивели її на той високий рівень, який ми маємо тепер. З огляду на це, прикро констатувати, що важко дістати інформацію, що відомі медовари не бажають ділитися інформацією, на що скаржаться початківці. Схоже, дух співробітництва вивітрюється з наших зібрань. Як тільки пасічник усвідомить себе неперевершеним майстром медоваріння, як медовар він закінчився.

Будемо сподіватися, що ми підемо іншим шляхом. Адже, багато проблем у медоварінні ми вирішили, працюючи спільно і вільно обмінюючись інформацією. Наприклад, дуже швидко була вирішена проблема освітлення сусла з допомогою бентоніту або діоксину кремнію при виробництві ставлених медових вин.

Констатовано, що на нинішньому етапі реалізація медових напоїв утруднена через значне збідніння населення, хоча низькі оптові ціни на мед якраз сприяють виробництву медових напоїв.

Зібрання медоварів показало, що найбільшою проблемою при виробництві медових напоїв є брак знань. Тому доречно буде дати серію статей по окремих питаннях медоваріння на сторінках наших журналів.

Коментарі (0):