Зустріч в Черкасах

Рік написання: 2013

З появою інтернету серед пасічників виникли своєрідні інтернет-спільноти, які об’єднують пасічників по інтересах. Одним із таких сайтів є «Точок».

«Точок» - найпопулярніший український ресурс в інтернеті. Його можна вважати і сайтом, і електронним журналом, і способом розміщення реклами. На «Точку» є чимало інформації, корисної для пасічника. Тут можна дізнатися про «Заходи», які відбуваються в українському бджільництві, причому інформація про заходи приходить до пасічника найоперативніше, жоден друкований журнал не може зрівнятися в цьому з «Точком». А ще на «Точку» є «Форум» - своєрідний дискусійний клуб, де відбувається обговорення всього цікавого, що є у нашому бджільництві. Всього на сайті «Точок» зареєстровано близько 4-х тисяч відвідувачів. Користувачі сайту можуть бути «пасивними» - це ті, які лише читають або «відвідують» сайт (таких на точку близько 2-х тисяч) і активними – це ті, що висловлюють свою думку на «Форумі» або спілкуються (таких відвідувачів на «Точку» теж близько 2-х тисяч).

Оскільки цензури в інтернеті немає, то за порядком на «Точку» строго слідкують «Модератори», які можуть видалити («забанити») некоректну інформацію, яка порушує норми спілкування на «Точку». 

Гармаш Олександр, нова особа в нашому бджільництві, провів цікавий захід – організував зустріч фундаторів сайту «Точок» і активних форумчан в м.Черкаси. Черкаси, незважаючи на те, що це один з найбільших виробників меду в Україні, донедавна ще не були представлені на карті бджолярського громадського життя. Отже, форум сайту «Точок» - це ще й спроба підняти рівень громадського життя бджолярів Черкащини до загальнодержавного рівня.  Зустріч користувачів сайту «Точок» відбулася в м.Черкаси 7 – 8 вересня на базі готелю «Нива». Захід варто трактувати саме як зустріч, а не з’їзд чи ярмарок.

Після традиційної реєстрації, всього приїхало близько 50 чоловік з різних областей України, присутні зібралися в залі готелю «Нива». Зустріч відкрив Гармаш, починаючи з молитви (молитва прозвучала чомусь російською мовою). Потім прозвучав Гімн України і гімн бджолярів України.

Потім були виступи і доклади. Соломка В.О. торкнувся теми активного просування продуктів бджільництва на ринок. Горніч М. презентував 5-те видання книги «Медові вина» російською мовою, Гуслій Ю.М. розповів про продукцію кооперативу «ПАВІК» (паровий ніж і ніж з електропідігрівом, воскотопка з парогенератором). Мельничук А. розповів про виробництво вуликів із поліуретану. Доповідь Підгорного В.К. стосувалася теми апітерапії. Запам’яталися також виступи Сенюка І. – представника фірми «Бурий ведмідь» і Горідько Надії Іванівни – голови асоціації «Нектар», живої легенди черкаського бджільництва.

Окремою темою були доповіді про правильне користування сайтом – своєрідний лікнеп для новачків (виступили Санич і Мапет).

Відбулась презентація технічних новинок – павільйон «Берендей», пристрій для швидкого натягування дроту на рамку, візок для перевезення вуликів.

Була торгівля книгами, ліками, бджолоінвентарем і сувенірами.

На конкурсі меду переміг мед Борисенка із Черкас.

Варто відмітити, що захід був добре організований. На належному рівні – проживання і харчування.

Зустріч закінчилася урочистою вечерею. 

Коментарі (0):