Зустріч у Краматорську

Рік написання: 2014

Краматорськ – четверте за розміром місто Донбасу (після Донецька, Макіївки, Маріуполя) і великий індустріальний центр. Міська спілка пасічників Краматорська об’єднує близько 100 пасічників. Головою спілки пасічників м. Краматорська є Лігачов Віктор Іванович. Діяльність спілки є досить активною. На свої зібрання пасічники спілки збираються двічі на рік згідно уставу і двічі на місяць протягом зимових місяців. На такі зустрічі по інтересах запрошують відомих спеціалістів і цікавих, з точки зору організаторів, доповідачів. Так, перед краматорськими пасічниками виступали: Гайдар (двічі), Малихін, Хмара, Соломка. На подібних зібраннях присутні також пасічники із сусідніх міст: Дружківки, Костянтинівки, Слов’янська, Артемівська.

Спілка має своє приміщення (бувша перукарня цементно-шиферного заводу). В приміщенні є магазин спілки. Тут же, силами пасічників, обладнано актовий зал на 100 місць. Втім, зібрання спілки в зимовий період відбуваються в «Клубі юного техніка». Співробітництво з юними техніками є взаємовигідним. Разом з пасічниками діти проводять проводи зими, масляну, конкурси на кращий малюнок чи картину, концерти. В якості призів пасічники виділяють мед. 

Спілка забезпечує два дитячі будинки міста медом. Один будинок – грудної дитини, інший – для старших дітей. У цьому році в будинки передали 90 кг меду. Могли б і більше, але будинки не беруть, оскільки в них не передбачені умови для зберігання меду. Норма здачі меду для дитбудинків у пасічників – банка меду з точка.

Вже протягом восьми років спілка бере участь у міській ярмарці (двічі на рік). Торгівля медом і продуктами бджільництва проходить на центральній площі м. Краматорська. Останніми роками почалася також торгівля медовими напоями. Спілка має свою спільну етикетку на мед і пилок. Конкретний пасічник просто проставляє своє ім’я на етикетці. Спілка несе відповідальність за якість продукції під своєю етикеткою.

Умови для весняного розвитку бджолосімей в околицях Краматорська непогані, оскільки тут переважають пагорби зі змішаною рослинністю. Пізніше пасічники вивозять бджіл на акацію, посадки якої сформовані в сорокові роки для захисту полів від суховіїв. Посівів еспарцету майже не залишилося. Природними взятками забезпечує долина річки Сіверський Донець. Основний взяток дає соняшник.

Медоваріння серед пасічників м. Краматорська перебуває на етапі становлення. Якщо на перших ярмарках споживач не проявляв ніякого інтересу до такого роду продукції, то тепер медові напої користуються все більшим попитом. Така ситуація визиває і зворотний процес. Все більше пасічників цікавляться медоварінням, як засобом для збуту свого меду. 30-го листопада відбулась «зустріч по інтересам». Лекцію про медоваріння перед краматорськими пасічниками прочитав Горніч М. В рамках лекції відбувся конкурс місцевих медоварів і дегустація медових напоїв. Варто зазначити, що медоваріння в спілці ще «на початку шляху». Подібний обмін досвідом корисний і сприяє розвитку медоваріння та покращенню якості медових напоїв.

Коментарі (0):