Запилювачі та сонячна енергетика

Рік написання: 2021

Запилювачі на сонячній фермі

Дослідники, що оцінюють вплив розвитку сонячної енергетики в Європі, запропонували десять способів, за допомогою яких поширення використання сонячної енергії може бути корисним для запилювачів.

Космічні фотоелектричні сонячні установки будуть домінувати у майбутньому у світовому постачанні електроенергії, але тепер, при ретельному прийнятті рішень, зусилля щодо забезпечення чистої енергії не повинні йти за рахунок біорізноманіття, особливо запилювачів, які різко занепадають.

Бджоли, оси, жуки, метелики, журчалки та молі відіграють ключову роль у виробництві продуктів харчування, оскільки близько 75% провідних світових продовольчих культур і 35% світового рослинництва певною мірою покладаються на них.

Пишучи в журналі Renewable and Sustainable Energy Reviews, команда науковців-екологів університету Ланкастера систематично переглядала наявні докази того, як практики землекористування, пов’язані з сонячними парками в Північно-Західній Європі, можуть покращити біорізноманіття запилювачів.

Разом з колегами з Університету Редінга, вони висвітлили десять доказових способів захисту та навіть покращення біорізноманіття запилювачів, починаючи від посіву польових квітів і закінчуючи поєднанням сонячних парків із прилеглими районами напівприродного середовища існування.

Їхні висновки є своєчасними, оскільки, намагаючись боротися зі зміною клімату та зменшити викиди парникових газів, все більше енергії виробляється з відновлюваних джерел. На початку 2020 року рекордні 47% електроенергії Великобританії надходили з відновлюваних джерел енергії, включаючи вітер, сонячну, гідро, хвильову енергію та біомасу.

Сонячні парки можуть виробляти великі обсяги електроенергії, наприклад, найбільший у Великобританії сонячний парк повинен забезпечити 91 000 будинків після завершення його будівництва. Але сонячні парки також займають землю, що може мати вплив на навколишнє середовище. У Великобританії приблизно половина сонячних панелей була встановлена ​​як наземні сонячні парки, розміром від 1 до 40 га.

Затінення, спричинене рядами сонячних панелей, впливає на температуру повітря, кількість опадів та випаровування, що впливає на ґрунт, рослинність та біорізноманіття. Однак у Великобританії сонячні парки часто будуються в сільськогосподарських ландшафтах, що інтенсивно обробляються, і, отже, є бідними для біорізноманіття. За цим сценарієм сонячні парки насправді можуть забезпечити можливості для створення гарячих точок біорізноманіття запилювачів, що, у свою чергу, може допомогти запиленню місцевих культур, таких як олійні насіння, полуниця та яблука.

Багато запилювачів занепадають як у Великобританії, так і в інших частинах світу. Дії щодо збереження запилювачів включають зниження інтенсифікації сільського господарства та підтримання природного середовища існування, і того, і іншого можна досягти в сонячних парках. Часто побудовані серед сільськогосподарських угідь, сонячні парки пропонують унікальну можливість забезпечити ресурси запилювачів там, де вони найбільш потрібні.

Окрім сприяння біорізноманіттю, сонячні парки, що підтримують запилювачів, також мають потенціал, щоб забезпечити відчутні економічні вигоди фермерам, завдяки посиленню служб запилення прилеглих сільськогосподарських угідь, підвищуючи врожайність культур. Уявіть собі світ, де сонячні парки не тільки виробляли б вкрай необхідну електроенергію з низьким рівнем вуглецю, але також можуть були різноманітними та привабливими луками диких квітів, що вирують життям комах.

Зміна землекористування для сонячних парків може спричинити подальшу деградацію нашого навколишнього середовища, але, якщо це зробити належним чином, це дає великий потенціал для покращення нашого довкілля. Якщо ми діятимемо належним чином, ми могли б використати декарбонізацію енергетичної системи для вирішення екологічної кризи. Враховуючи сучасний стан довкілля, було би великою помилкою не скористатися цими можливостями.

Довідково: Стаття: „Можливості для покращення біорізноманіття запилювачів у сонячних парках” Х. Блейдеса, С. Г. Поттса, Дж. Д. Вайатта та А. Армстронга, 18 квітня 2021 р., Журнал Renewable and Sustainable Energy Reviews.

Джерело: https://www.beeculture.com

Коментарі (0):