З’їзд «Пчеловод-инфо»

Рік написання: 2013

Громадське життя в бджільництві України багате і різноманітне. З виникненням інтернету появились своєрідні інтернет-спільноти пасічників. Лідером і зачинателем такої активності пасічників є сайт «Пчеловод-инфо». В середовищі активних користувачів цього сайту з часом виникла ідея – проводити зустрічі пасічників. Перший такий з’їзд відбувся в Ярославській області Росії.

Цікава історія цього сайту. Спочатку сайт виник як чисто російський проект. Згодом він став міжнародним, як такий, що об’єднує російськомовних пасічників країн СНД і далекого зарубіжжя, наприклад, США, Канади, Ізраїлю і інших.

В цьому році проведено черговий, уже шостий з’їзд «Пчеловод-инфо». На цей раз пройшов він на Донбасі, з 30 серпня по 2 вересня, в санаторії «Мечта» (мрія), що знаходиться в сосновому лісі, за 7 км від містечка Кремінна – райцентру Луганської області. 

Шлях із Києва до Кремінної і назад неблизький – це близько півтори тисячі км на авто. Тому були певні враження і від дороги на з’їзд. Поїздка в одну сторону зайняла майже 12 годин. Здивувало, що північ Луганщини слабо заселена, майже безлюдна. Від Куп’янська до Кремінної ми проїхали лише пару сіл на сотню км.

Власне, 30 серпня – це день заїзду учасників з’їзду. Після необхідних реєстрації і поселення, ми вирушили на огляд санаторію. Обіцяне озеро в лісі виявилося непридатним для відпочинку і купання, оскільки повністю покрите ряскою. Не виявилося і обіцяного джерела з цілющою водою. Натомість сосновий ліс в зоні степу вразив. Лісове повітря надзвичайно чисте і дуже сухе. Як нам повідомили – ліс цей рукотворний. Масове державне лісонасадження мало місце в 1948 році, в рамках програми по боротьбі з суховіями. Тепер весь Донбас сюди їздить відпочивати і збирати гриби.

Основні події на з’їзді відбулися 31 серпня. На момент відкриття з’їзду зареєструвалося близько 150 чоловік. Цілком пристойна кількість учасників. Але що цікаво – жодного учасника з Росії чи іншої країни. Були лише представники України, переважно східних областей – Луганської, Донецької, Харківської, Дніпропетровської. Чому не було учасників з Росії і Білорусії – невідомо. Серед ймовірних причин – Конгрес Апімондії, на який росіяни бережуть кошти. Можливо втрутилася політика по бойкоту України в зв’язку з її можливою асоціацією з Євросоюзом. Ситуація дещо парадоксальна чи контраверсійна: форум нібито російський і міжнародний, а реально з’їзд виявився цілком регіональним і повністю українським. Проте, якщо на міжнародному рівні захід ніби й не вдався, то як регіональний захід – з’їзд виявився цілком успішним. Звернемо увагу й на таке: форум «Пчеловод-инфо» стає все більш українським. Останні два з’їзди проведено в Україні, де переважали в основному представники з України.

Повернемося, втім, до з’їзду. Чисто організаційні питання були вирішені успішно. Всі бажаючі були поселені, належно організовані торгівля, харчування, лекційна частина, поїдка на пасіку Малихіна, стоянка для авто. Цим ми маємо завдячувати організатору з’їзду – Кравченку Сергію Адольфовичу.

Робота з’їзду розпочалася з торгівлі. Торговий майданчик був облаштований  на відкритій площадці посеред санаторію. Серед експонатів – продукція фірми «Хімекселен», яка виробляє вулики із пінополіуретану. Тут зокрема був представлений нуклеусний вулик із пінополістиролу. Медові напої представили Харченки (Луганщина), Дейнека і Ізмайлов (Харків), Горніч (Київщина). Кайдаш представив будиночок для спання власної конструкції. Чухрай, Комісар, Малихін, Горніч представили літературу по бджільництву.

Лекційна частина з’їзду розпочалася з виступу Гречки Анни Миколаївни – старшого наукового співробітника інституту бджільництва. В своєму виступі вона розповіла про роботу інституту бджільництва: по селекції і утриманню бджіл, по трутневому гомогенату, по організації запилення, по захисту бджіл від отруєння, по стандартизації і сертифікації.

Комісар О. розповів про свою роботу над книгою по виводу бджолиних маток, яка має бути незабаром завершена.

Спеціаліст по апітерапії Чухрай Тетяна розповіла про приготування і застосування настоянки личинок воскової молі.

Керівник фірми «Хімекселен» представив свою продукцію – вулики із пінополіуретану і розповів про їх переваги над вуликами із дерева.

Пасічник Неліпа В. із Дніпропетровщини розповів про особливості утримання бекфастських бджіл і про їх переваги над бджолами інших порід.

Горніч М. представив п’яте видання своєї книги «Медові вина», на цей раз - на російській мові. 

Малихін В. розповів про особливості зимівлі бджіл з ізоляторами Хмари, а також представив свою книгу про виведення маток і отримання трутневого гомогенату.

Після вечері учасникам з’їзду був запропонований концерт учасників художньої самодіяльності, зокрема, і дитячої.

Паралельно проведенню заходів, відбувся традиційний конкурс меду. Кожен учасник з’їзду міг продегустувати зразки меду і визначити кращий з них. Переміг тут липовий мед із пасіки Ізмайлова Геннадія Броніславовича (Харків).

Наступного дня учасники з’їзду відвідали пасіку Малихіна, яка розташована в лісі, поблизу Святогірська, де ознайомилися з особливостями утримання бджіл з використанням ізолятора Хмари, а також з отриманням маточного молочка і трутневого гомогенату.

З’їзд завершив свою роботу, але на чимало питань відповіді ми отримаємо в майбутньому. Зокрема, щодо місця проведення наступного з’їзду і формату самих з’їздів «Пчеловод-инфо».

Коментарі (0):