Ювілей Юхна Олександра Миколайовича

Рік написання: 2014

7 квітня 2014 року виповнилося 60 років Юхну Олександру Миколайовичу. Ювіляр є головою Придніпровської (Градизько-Кременчукської) спілки пасічників України. Довгий час Олександр Миколайович працював на Кременчукському автозаводі, був головою ради колективу цього заводу. З його ініціативи, тут, в часи перебудови, відбулися прямі вибори директора заводу на зборах трудового колективу (вперше в СРСР!). В минулому балотувався на посаду мера м. Кременчука. З бджолами познайомився вперше на пасіці свого батька, відомої і шанованої в Градизьку людини, який працював головою райвиконкому, а бджіл тримав з 1963 року. Олександр Миколайович згадує, що якось батька на три літніх місяці призвали на військові збори, а він, будучи ще студентом, разом з мамою, давали раду батьківській пасіці. Давно вже немає батька і тепер уже Юхно Олександр Миколайович, шанована в Градизьку і Кременчузі людина, має свою власну пасіку, яка налічує до 40 вуликів. Бджіл тримає у вуликах різних конструкцій. Є на пасіці, зокрема, і 8-рамкові вулики з полістиролу, відомі як юхнівські. Свою пасіку тримає поблизу Градизька, на схилах гори Пивиха.

Як громадський діяч став відомий на всю Україну після організації і проведення відомих весняних зібрань Бджолярського Кругу на горі Пивиха – своєрідного відкриття сезону.

Олександр Миколайович згадує, як виникла ідея організації спілки пасічників Кременчука. Було це в 2008-му році. Група пасічників м. Кременчука поверталася з чергового Кругу у Баришівці. На привалі, поблизу Переяслав-Хмельницького, виникла ідея створити спілку пасічників. Запропонував це зробити Вертій Микола, на жаль, нині покійний. Оскільки чимало пасічників Кременчука тримають свої пасіки поблизу Градизька, то і виникло таке, дещо незвичне об’єднання пасічників двох міст. Головою спілки від самого початку був обраний Юхно Олександр Миколайович. Незважаючи на молодий вік, на рахунку спілки вже чимало корисних справ. Це, наприклад,  посадка молодих дерев. У планах ювіляра – розширити свято відкриття сезону, зокрема, організувати всеукраїнський ярмарок інвентарю.

Вітаючи Олександра Миколайовича з ювілеєм, бажаємо йому здоров’я, довгих років життя і сил для нових звершень на благо українського бджільництва.

Коментарі (0):