Ярмарок у Харкові - 2016

Рік написання: 2016

Традиційна зимова виставка-ярмарок бджолопродуктів і бджолоінвентарю: «Бджільництво і апітерапія Слобожанщини» відбулась у Харкові в БК «Залізничник» 6 лютого. Виставка у Харкові - це подія загальноукраїнського масштабу. На виставці були представники мало не з усіх областей України, наприклад, з Львівщини чи, зокрема, було багато пасічників з Донбасу. Харківська виставка - це початок пасічного сезону в Україні. Оскільки бджоли в цей час ще перебувають у спокої, то захід цей переважно для пасічників.

Захід організували дві громадських організації: «Пасічник Слобожанщини» і Спілка пасічників Харківської області, при підтримці інших пасічних структур міста і області. Незважаючи на проблеми у стосунках різних організацій, у Харкові вміють об’єднувати зусилля для подібних заходів.

В рамках виставки пройшов крайовий конкурс медоварів. На конкурсі було багато нових імен. З результатами конкурсу можна ознайомитися на ресурсі Bee.gktsn.com. Була проведена також конференція з участю керівництва СПУ. На конференції присутніми були понад 400 учасників.

Фішкою виставки є, звичайно ж, продаж інвентаря для пасічників. Асортимент інвентарю харківської виставки чи не найбагатший серед подібних виставок в Україні. Чимало виробників зосереджено саме в Харкові, тому на харківській виставці ціни «від виробника» чи не найнижчі, які є на подібних заходах в масштабах країни. Всі торгові місця були розібрані ще за тиждень до виставки. Тому не дивно, що бажаючих придбати «що-небудь для пасіки» не бракувало. Сам характер виставки чисто слобожанський, це свого роду сорочинський ярмарок нашого бджільництва. О 9 годині вже були проблеми з оглядом експозицій, тому що через тисняву пройтися по виставці було важко. І це, незважаючи на те, що в БК «Залізничник» площі нібито і вистачає. Велелюддя виставки спадає ближче до 12 години, а о 14 вже майже нікого немає. Причому багато продавців свій товар вже встигли розпродати. Це теж характерна риса харківських заходів. Виставка триває пів дня, а точніше – 3 – 4 години. Ось і весь захід. Але виставка в Харкові варта того, щоб кожен пасічник в Україні намагався її відвідати.

Користувалися попитом набори для виготовлення рамок, література, дрібний інвентар, медові напої, ліки. Від побаченого склалося враження, що настрій у пасічників і очікування від сезону чисто позитивні.

Серед подій на виставці – презентація нового видання «Пасічний журнал». Автор і видавець журналу - Гриньков Дмитро, 33 роки. Я, переглянувши журнал, прийшов до висновку, що все це зроблено на достатньо високому рівні. Але у нас в цьому році добавилося два нових журнали. Таким чином, число видань по бджільництву вже давно і набагато перейшло за десять. Всупереч прогнозам і фінансовим проблемам, число видань скорочуватися не хоче. Разом з тим їх загальний рівень міг би бути кращим. Це той випадок, коли краще менше та краще. Наша пасічна журналістика має надто багато проблем. Вважаю, що редакторам наших журналів доречно було б провести семінар, де можна було б обговорити ситуацію з нашими виданнями. Можливо, виходом було б об’єднання журналів, оскільки для читача осилити їх усі вже нереально. 

Чого нам справді не вистачає, то це хороших книг по бджільництву. Здається, на виставці в Харкові нових книг презентовано не було, натомість було кілька точок по продажу раритетних видань.

Чи не найбагатший стенд був у фірми «Меліса». Схоже, справа Лемішева М. живе. Були воскотопки: Руденка і Кулакова. Серед новинок – щільник, із якого мед витікає сам, без медогонки. Медогонки, які появляються на виставках, стають все функціональнішими і дорожчими, правда, не завжди вони виготовлені на належному рівні.

Була і сувенірна продукція. Про харківські виставки можна сказати, що тут є що купити, і продавці найчастіше залишаються задоволеними обсягом реалізованого. І це, незважаючи на стан нашої економіки…

Багатству експозиції можна порадіти, що свідчить, що наше бджільництво живе повноцінним життям. Були ще – конкурс медоварів і конференція в актовому залі… Але ось оглянути все і скрізь побувати за 3 – 4 години – подібне не уявляється можливим.

Коментарі (0):