Як пересадити дерево, на якому вже розпустилося листя

Рік написання: 2020

Пасічник, в силу специфіки своєї професії, займається також деякими суміжними справами, наприклад, садівництвом і посадкою дерев. Посадити фруктовий сад на пасіці заради пилку для бджіл, в першу чергу, - справа свята для пасічника. Посадка дерев пасічником – явище поширене і необхідне у бджільництві.

Посадка дерев дуже обмежена в часі. Це ми можемо зробити або ранньою весною, до розпускання листя на саджанцях, або восени, щоб деревця встигли вкоренитися до морозів. В інші періоди року дерева можна висаджувати хіба що насінням. 

Час, коли пасічник може садити дерева, дуже обмежений. Оптимальні терміни посадки дерев весною складають інколи не більше 10 днів. Осіння посадка дерев більш розтягнена у часі і триває до двох місяців. Ще більше актуалізує цю проблему та обставина, що для пасічника весна і осінь і так напружені в смислі роботи на пасіці. Ось і виходить, що в пасічника для посадки дерев не завжди є час. Вікно можливостей пасічника для цієї справи дуже обмежене в часі.

Через глобальне потепління весна стала коротшою, а літо значно сухішим, що ще більше утруднює посадку дерев.

Зараз, що дерева, що кущі весною розвиваються надто швидко. Не встигнеш спохватитися, як дерево вкрилося листям і пересаджувати вже пізно. Якщо таке дерево пересадити, його листяний покрив вимагає живлення і вологи, які не може забезпечити обмежена пересадкою на три четверті і більше коренева система дерева. Обрізані корені не можуть наситити вологою крону деревця. Спочатку засихають листочки, потім тоненькі гілочки, а потім і все дерево. І не допомагає навіть інтенсивний полив.

Між тим існує простий спосіб, як пересадити дерево, вже вкрите листям. На саджанці, який вже розпустився, при пересадці просто потрібно обірвати всі листочки. Всі до одного. Ось і все вирішення проблеми. Спосіб цей для себе я відкрив випадково. Якось мені привезли з десяток саджанців айви, які давно обіцяли. Привезли пізно, саджанці були вже з листям і в неважному стані, оскільки провели пару днів в багажнику авто,  і надії, що вони приживуться не було ніякої. Але я вирішив спробувати. Кілька саджанців я посадив з листям. На решті саджанців обірвав всі листочки. Всі саджанці з листям загинули, а без листочків прийнялися. Всі саджанці поливав однаково. Такий ось дослід вийшов. Очевидно, відсутність листя мобілізує рослину до виживання і мінімізує її життєві процеси, що сприяє виживанню при пересадці. Листяний покрив на пересадженому деревці розвивається згодом. Зі сплячих бруньок, уже після того, як дерево вкоренилося, без будь-якої шкоди для пересадженого дерева. Мені невідомо, чи існує такий спосіб пересадки дерев в садівництві, в теорії, оскільки я в цій сфері орієнтуюся гірше, ніж в бджільництві.

Такий спосіб дозволяє подовжити період пересадки дерев на місяць-два, що інколи для пасічника є вирішенням його проблем з посадкою/пересадкою дерев, кущів і не тільки фруктових. Можливо мій досвід стане в нагоді і іншим пасічникам.

Коментарі (0):