Виставки в Києві - 2014

Рік написання: 2014

Серпень – час, коли пасічники закінчують відкачку меду. Це час підбиття підсумків сезону медозбору. Традиційно, це час медових виставок і ярмарок. Виставкова активність пасічників у Києві приурочена до свята Спаса, має давні традиції ще з минулих віків. У цьому році проведення медових виставок у Києві мало свої особливості. Зокрема, головно через військові дії на сході країни, були відмінені районні сільськогосподарські ярмарки (це 14 районних ярмарків).

Була спроба організувати нові виставки меду. Так, анонсувалася виставка «Мед України» біля Експоцентру (район бувшої ВДНГ) з 8 по 13 серпня і на лівому березі, в районі Даринку, з 15 по 17 серпня. Були підозри, що до організації цих виставок причетне Братство Бджолярів України. Але ці виставки не вдалися. Пасічників і відвідувачів було мало. Очевидно, в часи економічної кризи непросто розкрутити новий захід. І це, незважаючи на хорошу рекламну підготовку цього заходу.

Традиційно, найпрестижнішою і найдорожчою виставкою в Києві була виставка біля Лаври. Але ця виставка поступово втрачає свої традиції. Надто висока плата за право торгувати (6 тис. грн. і вище). І це при тому, що медовими напоями торгувати тут не дозволяли. Частина пасічників і відвідувачів бойкотувала лаврську виставку в цьому році через позицію церкви московського патріархату у подіях на сході. Відвідувачів було мало.

І, нарешті, виставка «Бджільництво-2014», яка традиційно проходить біля інституту бджільництва. Віддамо належне організаторам – виставка була добре підготовлена. Попри високу плату за торгове місце (1800 грн. за 6 днів), вільних для торгівлі місць не було. Була належним чином організована реклама – і по телебаченню, і на радіо. Це мало свої результати. Народ пішов на виставку. Покупців було вдосталь, навіть в будні дні. Причому результатами торгівлі були задоволені самі пасічники, що почуєш досить рідко на подібних заходах.

Ціни на мед в цьому році теж мали свої особливості. Так, мінімальна ціна була 50 – 60 грн/л соняшникового меду. Літр липового чи акацієвого меду коштував 100 – 120 грн., були ціни навіть 150 грн. за літр акацієвого меду. Цікаво, що частина пасічників тримали ціну на липовий мед вищою, ніж на акацієвий. Інша частина навпаки цінила акацієвий мед вище липового.

2014 рік не відзначався високими медозборами. В багатьох місцевостях України пасічники навіть підгодовували бджіл аж до липня. Але це ніяк не відобразилося на асортименті пропонованої на виставці продукції. Асортимент був звичним. Віддамо належне нашим пасічникам. Чимало торгових місць викликали захват у відвідувачів. Здається, наші пасічники досягли довершеності у торгівлі медом: фасування, тара, етикетка, організація торгового місця – здатні задовольнити найвибагливіші смаки столичного споживача. Як далеко ми відійшли від тих часів, коли основною тарою при торгівлі медом була трилітрова банка!  На цьогорічній виставці витримувався розумний баланс у асортименті продукції. Основним продуктом був все-таки мед, але широко були представлені і медові напої: питні меди, медові вина, медовий квас. Так, Кобцев О. представив 8 сортів медового квасу, правда, цей продукт у нього швидко закінчився ще в перші дні виставки. Знову ж таки, медові вина були представлені у скляній тарі з етикетками, які виконані у строгій відповідності з вимогами до подібного роду продукції. Доводиться лише дивуватися професійності наших пасічників.

Хоча виставка біля інституту традиційна, організатори вдосконалили її проведення і привнесли щось нове. Так, у цьому році були проведені майстер-класи для пасічників, були проведені конкурси на краще торгове місце і «Медова княгиня». Так, «Медовою княгинею» свята вибрана Шевчук Катерина – студентка університету Драгоманова, яка допомагає батькам у догляді пасіки. Їх сімейна пасіка з села Бузівка Жашківського району існує ще з дореволюційних часів. Торгове місце Шевчуків визнане кращим на виставці.

Виставка в серпні – це передусім виставка продуктів бджільництва, хоча були на виставці і реманент, і ліки. Частина пасічників бойкотувала ліки від кліща, виготовлені російськими фірмами.

Коментарі (0):