Виставка-ярмарка в Харкові - 2019

Рік написання: 2019

Відшуміла по-слобожанськи гомінка велика Харківська виставка-ярмарка по бджільництву. Пора ділитися враженнями від події. Харків має неофіційний статус першої столиці України, і якщо є щось, у чому Харків по-столичному перший, то це бджільництво. Виставка в Харкові є найбільшим подібним заходом у нашому бджільництві.

Отже, виставка-ярмарка «Бджільництво Слобожанщини - 2019» пройшла 9 – 10 березня 2019 року на території палацу спорту «Локомотив». Але масштаби виставки розширилися настільки, що й «Локомотив» уже не вміщає всієї виставки, тому частина експозиції розміщувалася навколо палацу спорту.

За оцінками організаторів, загальна кількість відвідувачів з усіх регіонів України наблизилася до 15 тисяч. Це більше, ніж було відвідувачів на останній виставці Апімондії в Туреччині – Апіекспо. Чи можна ще щось додати щодо масштабів харківської виставки? Основна експозиція виставки – інвентар, обладнання, реманент, ліки для бджіл. Але широко були представлені питні меди і інша продукція бджільництва.

Товари традиційні – медогонки, вулики, рамки, вощина, інвентар для виводу маток, пиловловлювачі, годівниці, одяг для пасічників і інструменти для огляду бджіл, ліки і препарати для бджіл, література. Але було чимало і новинок. Рівень, якість і асортимент нашого інвентарю уже нічим не відрізняється від закордонного.

Серед учасників виставки – відомі наші фірми: АВВ-100, Кооператив ПАВІК, АПФ «Меліса», «Жало СТОП» (Одяг для пасічників від Матюшенко В.), інтернет-магазин «Uley-in».

Особливість харківської виставки: широка участь іноземних виробників. Фірма «Лисонь» (Польща), найбільший виробник інвентарю в Європі, стає вже постійним учасником наших виставок. Наступ Китаю на наші ринки починається зі сходу. На виставці були дві фірми з Китаю – виробники препаратів і інвентарю для бджіл. Виробник одягу «Kennerbee» (Польща) був представлений вперше. Були фірми з Угорщини і Туреччини. З відомих причин не було виробників і відвідувачів з Росії.

Викладачі Гадяцького училища, на чолі з Наталією Сенчук, представляли свій науковий заклад.

Щодо літератури – нові книги представили: Чухрай Тетяна «На приеме у пчелы», Корж Валерій «Интенсивное пчеловождение: от основ к практике», Горніч Микола «Медові вина» (видання 6-те, перероблене і доповнене).

В рамках заходу пройшла наукова конференція «Екологічні аспекти сучасного бджільництва». Відрив конференцію старійшина харківських пасічників Корж В. М. – відомий автор книг і громадський діяч, який представив свою нову книгу об’ємом 630 сторінок. В числі виступаючих – Руденко Є. В. – директор інституту тваринництва, Адамчук Леонора – доцент кафедри конярства і бджільництва НУБІП, Хамід Кіра – голова одеського міського об’єднання бджолярів, Солдатов Д. К. – голова спілки пасічників Харківської області.

Виставка в Харкові – традиційна і проходить вже багато років в різних форматах. Спочатку це був Будинок офіцерів, потім - БК «Залізничник». А місце проведення постійно змінювали, оскільки в попередніх форматах виставка не вміщалась. 

Цьогорічним нововведенням виставки був започаткований конкурс «Золота бджола». Лауреатами конкурсу по результатах виставки стали по номінаціях:

  • Лідер галузі - АВВ-100, Кооператив ПАВІК,
  • Золоте перо – Корж Валерій, Соломка Василь,
  • Слово практика – Малихін Володимир, Горніч Микола,
  • Золоті руки – Гуслій Юрій, Буряков Ігор, Гончар Олексій,
  • Золота чарунка – Київоблбджолопром, Онищенко Тетяна,
  • Вибір народу – Дейнека Федір, Моісеєнко Володимир, Матюхіна Вікторія, Сулима Євген,
  • Золотий стільник – Чухрай Тетяна, Пилипчук Володимир,
  • Золота нитка – Матюшенко Валентина.

Крім, власне, торгівлі, можливості купити необхідне для пасіки і бджіл чи продати свій товар, виставка в Харкові – хороша нагода зустріти старих друзів і завести нових, поспілкуватися, дізнатися щось нове, просто потусуватися. Це все те, що цінують пасічники в подібних зібраннях. Чимало пасічників прибули на виставку цілими делегаціями і спілками. Неперевершена атмосфера харківських виставок-ярмарок! Дійство починається рано, мало не о восьмій ранку. Годин до дев’яти відвідувачів стає багато. О десятій – мало що не тиснява. До обіду інтенсивність торгівлі спадає. А годин до трьох дня відвідувачів уже майже немає. За таким сценарієм проходять чи не всі виставки по бджільництву в Харкові.

І наостанок. Не можна не згадати добрим словом організаторів виставки. Виконавчими директорами були: Дегтяров Микола, Мироненко Михайло і Коваль Віктор, вони ж були і організаторами виставки. Їх робота була дуже професійною. Все було професійно, вчасно, без накладок і по-харківськи  демократично.

При написані звіту використана інформація прес-релізу організаторів виставки.

Коментарі (0):