Виставка-ярмарка в Дніпрі - 2019

Рік написання: 2019

Серед виробників меду Дніпропетровська область належить до лідерів, а Дніпровська обласна спілка пасічників ГО “Обласна спілка Дніпровський Пасічник”  – одна з найактивніших в Україні. Можливо тому, що громадську роботу активно проводять не лише голова спілки Староконь Сергій, але й решта членів Ради спілки, зокрема, Любченко, Пастушок, Кучер.

Область має давні традиції, як у бджільництві, так і у царині громадської роботи пасічників. В місті, яке колись мало назву Катеринослав, ще на початку 20-го ст. була губернська спілка пасічників, яка випускала  навіть свій журнал, який називався «Пчела». Редакторами журналу «Пчела» в різний час були такі відомі в свій час діячі бджільництва, як Подгорський і Новосьолов, а журнал виходив протягом більше 20 років.

Зимова виставка-ярмарка вже традиційна для міста. В минулі роки такий захід проводився спільно з агроуніверситетом, тепер окремо.

В цьому році виставка-ярмарка традиційно пройшла в м. Дніпрі 19 – 20 січня. 

Дніпровська набережна м. Дніпра красивіша, ніж київська. Принаймні так вважають місцеві жителі. Тут на Січеславській набережній, 33 м. Дніпра, в приміщенні фойє ДП «Дніпровський державний цирк» і пройшла вже традиційна виставка-ярмарка «ОБЛАДНАННЯ та ПРОДУКТИ БДЖІЛЬНИЦТВА».

Масштабами виставка нагадала хіба-що подібні заходи в м. Харкові, хоча дніпровська виставка, звичайно, дещо менша.

Приємно, що вхід для пасічників був вільний, і організатори не ділили відвідувачів на членів СПУ і просто пасічників. На виставці було людно. Природно, що основна маса відвідувачів – пасічники, і основна увага – обладнанню і інвентарю, хоча на виставці були представлені і продукти бджільництва в щонайширшому асортименті. Зима – зручний час для пасічника для відвідування подібних заходів.

Хоча виставка обласна, але як виробники, так і відвідувачі на виставці були представлені зі всієї України. В рамках виставки-ярмарки не було традиційної для таких заходів конференції. Це тому, що обласна Спілка проводить регулярні семінари для пасічників, на які запрошують лекторів зі всієї України.

Традиційно на виставці були представлені вулики, обладнання для відкачки меду, засоби для лікування бджіл, інвентар для виводу маток, спецодяг для пасічників, дрібний інвентар, на кшталт стамесок чи димарів. В меншій мірі – матеріали і засоби для медоваріння, література і журнали. 

Поступово ми відходимо від винайдення нових вуликів. Конструкції вуликів передусім стандартні, але спостерігається тенденція до виготовлення вуликів із синтетичних матеріалів, просто дерев’яні вулики стають надто дорогими. Широко були представлені нуклеусні вулики.

Були представлені десятки конструкцій медогонок на різні смаки і в широкому діапазоні цін. Ми поступово переходимо на якісні медогонки зі іржостійкої сталі з електричним приводом. І хоча ціни на подібний інвентар «кусаються», принаймні вибір у пасічника є.

Вощина давно перестала бути дефіцитом, натомість набув поширення фальсифікат настільки, що стало проблематичним для пасічника знайти вощину із чистого воску. Цікаво, що організатори виставки в Дніпрі зібрали зразки вощини різних виробників, щоб провести їх аналіз  на хімічний склад, на предмет чисто воскового походження вощини. Свою вощину представили виробники з Києва, Харкова, Запоріжжя, Кропивницького, Кам’янська.

Були причепи для перевезення вуликів.

Дещо меншою увагою користувалися ліки для бджіл – не сезон. 

Були і новинки. Так один із виробників з Харкова запропонував рамку-інкубатор для виводу маток. І хоча така рамка Дадана з мисочками для прививки та ізоляторами для маточників типу «Бігуді» коштувала 300 грн., товар був розпроданий за пару годин.

Останні роки наше бджільництво перебуває в кризі, яка спричинена низькими цінами на мед і численними отруєннями бджіл. Але виставкова активність перших місяців 2019-го року настільки висока, що мова про кризу в бджільництві якось недоречна. Настрій у пасічників досить оптимістичний щодо перспектив сезону. Підтвердження тому – виставка-ярмарка у Дніпрі.

Коментарі (0):