Врожайність ентомофільних культур в США

Рік написання: 2022

Згідно з даними досліджень, проведеними в університеті Рутгерса, на сьогоднішній день найбільш повним дослідженням такого роду, врожайність сільськогосподарських культур -  яблук, вишень та чорниці в США зменшується через відсутність запилювачів.

Більшість сільськогосподарських культур залежать від медоносних бджіл та диких бджіл для запилення, тому зменшення кількості як домашніх, так і поодиноких бджіл викликає занепокоєння з приводу продовольчої безпеки, зазначає дослідження в журналі Proceedings of the Royal Society B: Biological Sciences.

“Ми виявили, що багато сільськогосподарських культур отримують недостатнє запилення, тобто виробництво рослинництва було б більшим, якби культури отримали належне запилення. Ми також виявили, що медоносні та дикі бджоли в цілому забезпечували однакову кількість запилення», - сказала старший автор Рейчел Вінфрі, професор кафедри екології, еволюції та природних ресурсів Школи екологічних та біологічних наук Університету Рутгерса в Нью-Брансвіку. 

«Поліпшення середовища існування місцевих видів бджіл та / або створення кращих умов для утримання медоносних бджіл сприятиме підвищенню рівня запилення та збільшенню врожаїв рослинництва». Запилення дикими комахами та медоносними бджолами є критичним для більшості сільськогосподарських культур, включаючи ті, що забезпечують необхідні мікроелементи для харчування людини, і має важливе значення для продовольчої безпеки країни - зазначає дослідження.

У США виробництво сільськогосподарських культур, що залежать від запилювачів, приносить більше 50 мільярдів доларів на рік. За останніми даними, європейські медоносні бджоли (Apis mellifera) та деякі аборигенні дикі види бджіл зазнають занепаду.

У 131 фермі по всій території Сполучених Штатів Америки та Британської Колумбії, Канади вчені зібрали дані про запилення комахами врожаю квітів та врожайності яблук, чорниць високорослих (лохини), черешні, терпкої вишні, мигдалю, кавуна та гарбуза. З них - яблука, черешня, терпкі вишні та чорниця показали свідчення недостатнього запилення, що вказує на те, що врожайність в даний час нижча, ніж при повному запиленні. Дикі бджоли та медоносні бджоли забезпечували подібну кількість запилення для більшості сільськогосподарських культур.

Щорічна вартість вирощування диких запилювачів для всіх семи культур складала, за оцінками, 1,5 мільярда доларів в США. Значення запилення дикими бджолами для всіх культур, залежних від запилювачів, було б набагато більшим.

"Наші висновки показують, що зменшення кількості запилювачів може безпосередньо призвести до зниження врожаю для більшості досліджуваних культур", - йдеться у дослідженні. Отримані дані свідчать про те, що прийняття практик збереження або збільшення диких бджіл, таких як збагачення польових квітів та використання квітів, що не підходять для медоносних бджіл, може підвищити врожайність. Інша альтернатива - збільшення інвестицій у розвиток бджільництва.

Джеймс Рейлі, науковий співробітник лабораторії Вінфрі, очолив дослідження, яке використовувало дані, зібрані дослідниками багатьох університетів, і було частиною Проекту комплексного запилення сільськогосподарських культур, що фінансується Ініціативою спеціальних досліджень сільськогосподарських культур USDA-NIFA.

Джерело: https://www.beeculture.com

Коментарі (0):