Враження від київських виставок

Рік написання: 2008

Щорічні виставки, які проводить Інститут бджільництва в травні і серпні, вже стали доброю традицією. Це події, очікувані і пасічниками і споживачами. Ось і в цьому році вже вкотре, 16 – 17 травня відбулася подібна виставка. Варто сказати, що організатори доклали максимум зусиль, щоб виставка пройшла на належному рівні. Заздалегідь була організована реклама, проведена підготовка виставкового майданчика. На виставку прибули пасічники і спеціалісти з багатьох областей України, виробники інвентарю, ветпрепаратів. Не обділив увагою виставку і київський споживач. Але в роботі виставки проявилися і деякі негативні моменти, на які ми хотіли б звернути увагу, маючи на меті, не просто покритикувати, а висловити пропозиції з тим, щоб подібні виставки проходили ще з більшим успіхом.

Отже, 16 - 17 травня. Виставка завжди проходила в ці терміни і в минулі роки, іноді навіть пізніше. Але в цьому році роїння на пасіках почалося числа 10 травня. Результат – пасічники ловили рої, і багато з них не могли приїхати на виставку, навіть ті, хто планував. Інша причина – медозбір з ріпаку, який почався ще до відкриття виставки. Це теж зменшило число пасічників, які відвідали виставку. Ріпак у таких кількостях вирощують перший рік, в минулі роки його не було. Знову ж таки, виставка проходила у терміни, коли свіжого меду майже не було, споживачі знають про це, тому торгували переважно минулорічним медом, покупців меду було мало. Крім того, у попередні вихідні були Великдень, День Перемоги, було багато перенесень робочих днів, робота виставки припала на робочу суботу, що знову ж таки зменшило кількість відвідувачів. 

Ситуацію на виставці тонко відчули виробники інвентарю, які на другий день роботи виставки значно скоротили свої експозиції.

Не було на виставці і деяких традиційних товарів. Плідних маток майже не продавали. Для матководів виставка проводилася надто рано, вони не встигли до виставки виростити маток. Варто відмітити, що подібні фактори будуть діяти і в наступні роки. Буде ранній медозбір з ріпаку, можливе раннє роїння, переноси робочих днів і т. д. Тому наша пропозиція наступна – проводити виставку 1 – 2 травня. 

Ситуацію поправили медові напої. Наші виставки уже важко уявити без питних медів. Асортимент і якість представлених на виставці медів були хорошими. Рискну припустити, що це був основний товар, який широко реалізувався на цьогорічній виставці.

Інша виставка „Агро 2008” – сільськогосподарська, але експозиція, присвячена бджільництву, була досить широкою. Тут уже був широко представлений свіжий мед, який добре розкуповувався, було багато маток від різних виробників по цілком „весняних” цінах - 50 – 60 грн. Знову ж таки, широко представлені питні меди, які користувалися заслуженим успіхом у відвідувачів виставки. Цікаво, що на виставці виноградні вина були представлені значно скромніше, і інтерес до них зі сторони споживача був значно нижчим.

Коментарі (0):