Вплив мікропластику на бджіл

Рік написання: 2021

Мікропластик (МП) - це нова загроза для екології та біорізноманіття. Проте, мало відомо про типи та можливий його вплив на запилювачів. Щоб перевірити, чи є мікропластик в бджолах, було проаналізовано зразки медоносів, зібрані на полях із шести провінцій Китаю. У медоносних бджолах було виявлено чотири типи мікропластику, включаючи полістирол (PS), за допомогою спектроскопічного аналізу за комбінаційним методом, і ці полімерні пластики були виявлені у 66,7% зразків бджіл. Потім оцінювався фізичний та біологічний вплив полістиролу трьох розмірів часток мікропластику (0,5, 5 та 50 мкм) на бджіл протягом 21 дня. Далі оцінювали, як наявність полістиролу впливає на проліферацію ізраїльського вірусу гострого паралічу та малого вірусу РНК, пов'язаного зі зменшенням бджолиних сімей.

Експериментальні дані показали, що бджоли спожили велику масу мікрочасток полістиролу із довкілля, яка була накопичена в середній кишці і посилила сприйнятливість бджіл до вірусної інфекції. Не тільки гістологічний аналіз показав, що частки полістиролу, особливо розміром 0,5 мкм, пошкоджують тканини середньої кишки, і згодом ці частки переносяться до гемолімфи, трахеїв та мальпігієвих канальців. Результати qPCR-аналізу та транскриптомічні результати свідчать про те, що гени корелюють з метаболізмом ліпідів мембран, імунною відповіддю, дезінтоксикацією, і дихальна система була значно регульована після прийому часток полістиролу.

Дані результати висвітлюють занедбане забруднення бджіл частками мікропластику, екосистема запилення знаходиться під антропогенним забрудненням, і це має вплив на здоров'я людини через вживання продуктів бджільництва, забруднених мікропластиком.

Джерело: https://www.beeculture.com

Коментарі (0):