Відшумів Бджолярський Круг

Рік написання: 2014

В перші вихідні дні, 5 – 6 жовтня традиційно, вже в 11-й раз,  пройшло зібрання пасічників в таборі «Ювілейний», що поблизу Баришівки. В нашому бджільництві чимало заходів, але Бджолярський Круг – одне з небагатьох, де пасічники збираються «для себе», у своєму колі, спілкуються, обмінюються досвідом, зустрічаються зі старими друзями, тобто більше відпочивають, ніж працюють. За рівнем представництва цей захід цілком правомірно можна вважати щорічним з’їздом пасічників.

В цьому році людей було менше. Зареєструвалися близько 400 чоловік. Можливо, події в Криму і на Донбасі стали тому причиною. Дві обставини значно вплинули на атмосферу зібрання: війна на сході і підвищення оптових цін на мед. Було відчуття, що наша спільнота пасічників - це наш спільний здобуток, що дозволяє нам вирішувати чимало проблем, це те, що об’єднує нас. В цьому році значно поліпшилася кон'юнктура на медовому ринку, що значно додало оптимізму нашим пасічникам, і це було помітно на Крузі. Порядок денний зібрання вже устоявся і навіть обріс традиціями. Офіційна частина почалася з ярмаркування. Було урочисте відкриття з хоругвами і прапорами. 

Потім була конференція з виступами в актовому залі – своєрідне публічне спілкування пасічників. Почалася конференція з вітань господарів і організаторів. Чи не вперше, зібрання вів не Соломка – організатор Кругу, а Дмитрук В., один із неформальних лідерів у нашому бджільництві. Відбувається зміна поколінь у нашому бджільництві? Потім були виступи спеціалістів і пасічників. Чимало молодих облич серед пасічників. 

На другий день традиційно було зібрання по секціях: «Технології пасічникування», «Хвороби бджіл», «Обладнання». В цьому році вперше було проведено зібрання секції по апітерапії. Вів зібрання Балаш М. І. – наш відомий апітерапевт. В зібранні взяв участь, зокрема, і Сенишин, інший відомий апітерапевт  зі Східниці. Наша апітерапія має цілу низку новаторських напрацювань, що робить її одним із лідерів у світі в цій галузі.

Виставка в цьому році була дещо скромніша минулорічної. За результатами конкурсу експонатів виставки відмічені: Радченко Наталія Миколаївна з м. Дружківки – за комплект дитячого одягу для юних пасічників, Кунченко Віктор Петрович із м. Дніпропетровська – за розбірну термокамеру для рекристалізації меду в бідонах і рамках, Міняйло Валентин Антонович із м. Марганець – за механізм для встановлення гільз у боковини рамок.

Нагороджено колективи постійних учасників Кругу: «Меліса-93» та «Чарунка».

Нагороди Кругу (диплом і медаль «За небайдужість») отримали: Кравченко С., Подрізан А., Сабашенко Н., Балаш М., Матюшенко В., Гармаш О., Бабенко В., Горб Б, Сорока А. 

Зібрання Бджолярський Круг пройшло випробування часом. Ще одна особливість Кругу – тут збираються пасічники з різних куточків України. Ми спілкуємося, обмінюємося досвідом, ми краще розуміємо один одного. Пасічна спільнота в цьому плані веде вперед. Між нами немає тих суперечностей, які є в суспільстві. Ми як би випереджаємо ті процеси, які відбуваються в суспільстві. Вже після зібрання, на «Точку» виникла дискусія щодо прапорів і хоругв на подібних зібраннях. Декому не подобаються наші прапори. Комусь не подобаються наші хоругви. Ну що ж, хто не хоче ходити під своїми прапорами, змушений буде ходити під чужими. Невже приклад Криму і Донбасу нічому не навчив?

Коментарі (0):