Відкриття сезону на горі Пивиха - 2014

Рік написання: 2014

Градизьк – невеличке містечко на Полтавщині, таких в Україні тисячі. Примітне воно тим, що є центром торгівлі в’яленою і сушеною рибою. А ще тут народився Олександр Білаш, відомий композитор, автор (разом з поетом Дмитром Повличком) відомої пісні «Два кольори». Колись Градизьк був районним центром досить потужного району, але після побудови Кременчукського водосховища, коли більшість земель району пішла під воду, Градизьк ввійшов до складу Глобинського району. З деяких пір Градизьк поступово стає одним із центрів громадського життя у нашому бджільництві.

3 – 4 травня під Градизьком, на території дитячого табору «Юність», на схилах гори Пивиха вже вкотре відбулося свято відкриття сезону. Формат заходу вибраний досить вдало, пасічники ранньою весною ще можуть викроїти пару днів на подібний захід. В цьому році свято мало деякі відмінності. Всього присутніх було близько 300 чоловік. Не приїхали пасічники Луганщини, Донеччини, Західної України. Не було гостей з Росії, Казахстану, Білорусії. Натомість були представники Польщі і Сербії. Була ще одна причина, по якій частина пасічників відмовилася від приїзду: надто рано почався цьогорічний сезон. Трутні появилися ще до Великодня, тому дехто з пасічників в перших числах травня вже ловив рої або чекав на вихід маток.

Свято відкриття сезону можна розглядати, як спільний захід Придніпровської (Кременчуксько-Градизької) спілки пасічників (голова Юхно О. М.) і Бджолярського Кругу. Власне, в рамках свята передбачалося кілька заходів: проведення майстер-класу: «Все про відводки», зібрання ради Кругу і обговорення актуальних проблем українського бджільництва, проведення всеукраїнського ярмарку інвентаря.

На конференції виступили наші відомі спеціалісти: Гайдар, професор Руденко, Маслій Ірина, Сенчук Наталія. Вів конференцію Соломка (Дід Василь). Частина заявлених доповідачів не приїхали (Галатюк, Малихін, Забашта). Не всі виступи стосувалися питання утворення відводків чи формування пакетів. Втім, паралельно з конференцією продовжувалася досить жваво торгівля: інвентарем, книгами, ліками, продуктами бджільництва. Були представлені нові книги авторів - Сенчук Н. і Семенюк В. Склалося враження, що не всі пасічники цікавилися виступами. Як вважається, торгівля на зустрічах в Градизьку не є пріоритетною. Пасічники цінують цей захід передусім, як можливість поспілкуватися перед активним сезоном. Спілкуванню сприяє невимушена атмосфера заходу. Чарівна природа Полтавщини, високі і могутні дерева. Такі ростуть, можливо, лише по берегах Дніпра, в степу точно таких не буває. Всього в п’яти хвилинах від табору відкривається велична панорама Дніпра – вид з високого берега на Кременчукське водосховище. Гостинність господарів – все це якнайкраще сприяє спілкуванню.

Коментарі (0):