Відкриття сезону

Рік написання: 2013

Рівна, як поверхня стола, без ярів і балок, територія Лівобережної України. А над нею підноситься гора Пивиха – найвища географічна точка Лівобережжя. Тут, на горі Пивиха, у дитячому таборі «Чайка», між Градизьком і Кременчуком, 20 – 21 квітня відбувся семінар на теми: «Матки. Все про їх вирощування та підсадку» та «Роїння. Боротьба з ним та методи використання». Співорганізаторами заходу виступили «Бджолярський круг» Соломки В.О. та Градизько-Кременчукська спілка пасічників на чолі з Юхном Олександром Миколайовичем та Вертієм Миколою Миколайовичем.

Проведення семінарів під Градизьком стало вже хорошою традицією. Захід вважається неофіційним відкриттям сезону в наших пасічників. Варто відмітити відразу ж – захід вдався. На семінар приїхало близько 300 пасічників з усіх областей України, а також з-за кордону - з Росії, Москви, Чувашії, Молдавії, Придністров’я. Нестримне буяння весни, хороша, по справжньому тепла погода. Якраз 20 квітня у Кременчузі зацвіли абрикоси – один з перших наших медоносів. Поряд Дніпро – як символ нашої єдності. Вервечки диких гусей на небі, які з вирію летять на північ, – все це створило хороший настрій учасникам свята.

Безпосередньо семінар проходив у столовій табору. В перший день тематика виступів стосувалася маток, на другий день говорили про роїння.

Відкриття свята сталося 20.04 о 12 годині дня традиційно вже зі служби Божої. Семінар відкриває Юхно О.М. і доручає найстарішому учаснику зібрання Герасименко Миколі Олексійовичу запалити свічку. Звучить гімн пасічників, який виконує екс-учасник Черкаського народного хору Григорій Кривоніс. Соломка В.О. повідомляє про план проведення семінару.

Гайдар В.А. повідомив про підвищену загрозу від гетерозисно-гібридних кліщів, які з’являються при утворенні збірних відводків. 

Доповідь Комісара О. була присвячена виведенню маток. Дочинець  В.М. із Закарпаття доповів про практичні прийоми виведення маток.

Клюєв Б.М. із Кривого Рога розповів про доброчинність пасічників.

Виступ Горніча М. стосувався теми підсадки маток. Малихін В.Є. говорив про виведення маток і про отримання маточного молочка і трутневого гомогенату.

Кобцев О.М. поінформував присутніх про роботу Гільдії медоварів України, Молоков М.Г. – про захист бджіл від отруєнь.

Наступного дня семінар продовжив свою роботу. Його темою було роїння бджіл. Серед виступаючих - Сенчук Ю., Гайдар В.А., Комісар О.Д., Григорчук І.П. 

В рамках свята відбувся ярмарок, де присутнім пропонувався широкий вибір товарів: як продуктів бджільництва, так і товарів для пасічників – інвентарю, ліків, літератури.

Хотілося би подякувати господарям – Градизько-Кременчукській спілці пасічників за вдало проведений захід.

Коментарі (0):