В очікуванні 5-го з’їзду апітерапевтів і апіконсультантів-бджолярів України

Рік написання: 2015

Апітерапію можна розглядати, як область медицини, яка лікує людину продуктами бджільництва. Засоби апітерапії є функціонально повними, тобто продуктами бджільництва можна лікувати всі ті ж хвороби, які лікуються звичайною медициною. Є спроби і підходи навіть щодо лікування онкологічних хвороб. Мед, за творами Гіпократа і Авіценни, – кращий кардіологічний засіб, віск – найкраща основа для всіх мазей для зовнішнього застосування, прополіс чи настоянки на його основі є універсальним природним антибіотиком і т. д.

Будь-який продукт бджільництва: мед, віск, прополіс, маточне молочко, перга і т. д. виступають в основному в чотирьох формах. Розглянемо це на прикладі маточного молочка. Так, маточне молочко, як лікувальний засіб, може виступати в чотирьох формах: маточник, свіжозбиране маточне молочко, законсервоване маточне молочко і препарати на основі маточного молочка. Чим ближче продукт до вулика, тим він ефективніший у застосуванні, тим він корисніший для людини і дешевший. В цьому плані на прикладі маточного молочка найефективніший у застосуванні – маточник, він же і найдешевший. Напроти, фармацевтичні препарати на основі маточного молочка досить дорогі і менш ефективні.

Лікарські засоби звичайної медицини, як правило, мають вузьконаправлену і вибіркову дію на окремий орган чи проти окремої хвороби.  Засоби апітерапії, напроти, діють комплексно і широко, як правило, на весь організм людини.

Хотілося би звернути увагу ось на що. Офіційна медицина, як правило, лікує людей вже хворих, майже не займаючись профілактикою. Такий підхід не дуже ефективний. Як показує досвід багатих країн, які мають розвинену медицину, число хворих не меншає від того, що на їх лікування витрачається багато коштів. В збереженні здоров’я людей важлива профілактика, наприклад, забезпечивши людей чистою водою, можна зменшити число захворювань на 80%. В цьому ж руслі діє і апітерапія, адже продукти бджільництва можна вживати просто як їжу, як харчові добавки, що попереджають захворювання. Хочете бути здоровим – споживайте по одному літру меду в місяць і більшість «сучасних» хвороб оминатимуть вас. 

Продукти бджільництва не мають негативної побічної дії, на відміну від більшості фармпрепаратів. Саме тому їх можна вживати з профілактичною метою. 

Україна, як велика бджільницька держава, досягла великих успіхів у розвитку апітерапії. В багатьох напрямках розвитку апітерапії ми є першопрохідцями. Так, у нас виникли такі методи апітерапії, як сон на вуликах, використання трутневого гомогенату, личинок воскової молі і деяких інших.

Разом з тим, апітерапія в нас не є визнаною частиною медицини, незважаючи на ефективність її методів і досягнення наших апітерапевтів. На вирішенні цієї проблеми і слід зосередитись в першу чергу Асоціації апітерапевтів України.

Коментарі (0):