В’єтнам планує збільшити виробництво меду

Рік написання: 2019

На зібранні спілки пасічників. (Source: VNA)

Ханой (VNA).

«Тільки» 55 тис. т зібрано у В’єтнамі в 2017 році. Відсоток «іноземних» медоносних бджіл планується збільшити з нинішніх 75% до 80% у 2020 році з метою поліпшення якості меду і продуктивності бджіл, як заявлено на конференції пасічників у Ханої 17 серпня 2018 року (у В’єтнамі розводять також воскову бджолу A. m. Cerana, яка є аборигенною для цієї країни).

Доктор Дін Там із В’єтнамської Асоціації Пасічників заявив, що хоча В’єтнам експортує велику кількість меду, ціни на цей продукт становлять тільки 1,22 євро або 1,4 долара за кілограм, що є найнижчою ціною у світі. Нова Зеландія, наприклад, експортує мед по ціні 23,25 євро за кг.

У 2017 році ціни на мед у В'єтнамі раптово і різко знизилися через низьку якість квітів мангової акації, падіння світових цін на мед і більш жорстку конкуренцію. Крім цього, в'єтнамський мед все ще не встановив свого бренду на світовому ринку меду.

Повідомляється, що щороку В'єтнам виробляє понад 55 тис. тон меду і понад 1000 тон бджолиного воску, причому 85-90 відсотків цієї продукції поставляється за кордон.

В'єтнамський мед і бджолиний віск експортуються в основному до США, європейських країн і Японії.

За даними Головного управління статистики, минулого року в країні було 1,2 млн. бджолосімей, переважно з італійських і місцевих видів. Країна посідає шосте місце в світі і друге в Азії за обсягом експорту меду (після Китаю).

Тран Лан з Департаменту тваринництва при Міністерстві сільського господарства та розвитку сільських районів сказав, що бджільництво створило більше робочих місць і сприяло скороченню бідності для фермерів, особливо у віддалених і гірських районах.
Проте, за останні три роки обсяг та вартість експорту меду помітно скоротилися, що викликало труднощі як для бджолярів, так і для експортерів – VNA.

В’єтнам є одним з основних виробників і експортерів меду у світі, тому являється серйозним конкурентом на світовому ринку меду для України. Основний медонос В’єтнаму – мангова акація, світлий мед якої ціниться в США і Європі. В окремі роки В’єтнам був на першому місці серед експортерів меду до США. Продуктивність бджільництва досить висока: майже 50 кг меду від сім’ї бджіл, що вдвічі більше, ніж в Україні.

Приклад В’єтнаму свідчить, що конкуренція на ринку меду залишається високою, а пропозиція меду перевищує попит, що не вселяє оптимізму щодо підвищення оптових цін на мед в найближчі роки.

Джерело: https://www.beeculture.com

Коментарі (0):