Світові нагороди бджільництва на Конгресі Апімондії: перше питання - цей мед справжній?

Рік написання: 2019

Конгрес Апімондії-2019 в Монреалі завершився. Зібравши приблизно 4000 відвідувачів (всього?), на заході відзначили переможців різних конкурсів Всесвітніми нагородами з бджільництва, серед них - конкурс на «Найкращий мед у світі».

Кожна подача меду на конкурс складалася з трьох зразків, один з яких був надісланий для "повного лабораторного аналізу" акредитованим обладнанням, озброєним технологією ядерно-магнітного резонансу (ЯМР), а інші два були проведені для судження та демонстрації в області експозиції шоу. Місцевий канадський волонтер Мелісса Джирард, показана тут, отримала усі записи та обробку відправлень до лабораторії в США.

Здивувало всіх те, що 45% зразків поданого на конкурс меду були забраковані в результаті лабораторних аналізів, як фальсифіковані. Учасники Конгресу, що заходили в зону змагань, одразу помітили пропущені записи, замінені картками, на яких написано: "Цей експонат не пройшов лабораторне обстеження і його знято зі змагань."

Щодо способів фальсифікації поданих на конкурс медів. Представники Апімондії були пригнічені причинами відмови прийому меду на конкурс. Серед причин відмови – присутність сторонніх цукрів в медах, залишки антибіотиків та пестицидів, HMF (побічна фруктоза) та невідповідність зразка меду і країни походження.

На фото з виставочного стенду видно знятий з конкурсу зразок фальсифікованого меду.

Як зазначав Рон Фіппс на сторінках ABJ у вересні та на лекції на Конгресі, боротьба проти підробленого та / або фальсифікованого меду триває. Незважаючи на те, що майже половина заявок на мед не відповідає загальноприйнятим стандартам для чистого меду, той факт, що технологія тестування, як видається, працює і результати її переконливі. Оцінка для хороших пасічників.

Всесвітній конкурс меду на найвищому рівні на Конгресі Апімондії завершився по суті скандалом. Майже половина зразків меду були зняті з конкурсу, як фальсифіковані. Ця історія матиме продовження. Хвороба зайшла надто далеко.

За матеріалами American Bee Journal.

Коментарі (0):