Свято бойківського меду у Долині

Рік написання: 2014

Впродовж 9 – 10 серпня в м. Долина відбулося свято бойківського меду. Місто Долина – райцентр у Івано-Франківській області. Як на наші часи, місто досить багате. Основне багатство краю – нафтова промисловість. Разом з тим Долина відома також своїм бджільництвом. Досить активно діє місцева спілка пасічників, яку очолює Кіс Володимир Васильович.

Свято бойківського меду є традиційним і проводиться в кінці серпня на день міста. Цьогоріч проведення свята дещо змістилося на початок серпня. Спричинено це візитом у Долину Святійшого Святослава, який освятив новозбудований Храм у Долині, а також відкрив пам’ятник – погруддя кардинала Любачівського.

В перший день, 9 серпня в суботу, проводилася виставка-продаж продуктів бджільництва у міському парку Долини. Учасниками свята були переважно місцеві пасічники. На другий день, в неділю 10 серпня, виставка меду перемістилася на центральну площу міста біля пам’ятника Грушевському. Тут учасниками виставки були не лише місцеві пасічники, але й численні гості, пасічники із Стрия, Богородчан, Івано-Франківська, а також інших областей – Львівщини, Хмельниччини, Київщини та інших міст України.

За словами Кіса В. В., свято вдалося, торгівля була хороша. В кінці дня ряд пасічників були відмічені призами – за кращу палатку, симпатія покупців та інші.

Коментарі (0):