Про особливості запилення груші

Рік написання: 2018

Цвіт груші.

Груша (Pyrus bretschneideri) характеризується тим, що вона є самонеплідною і залежить від перехресного запилення, щоб могли зав’язатися плоди. Медоносні бджоли (Apis mellifera) вважаються найважливішими запилювачами груші. Тим не менше, недостатнє запилення вважається головною причиною низької врожайності груші, як виявлено у багатьох грушевих садах.

Перевірено наступні гіпотези: 

- деякі маніпуляції з бджолосім’єю збільшують тенденцію до збирання пилку медоносними бджолами;

- пропорція обножок пилку, що попадають гніздо, залежить від кількості квітуючих рослин.

 Методика надійно та швидко оцінює запилення медоносними бджолами, що були  протестовані при різних маніпуляціях з сім’ями бджіл: 

  1. Використання пилковловлювача.
  2. Використання пилковловлювача і підгодівля сім’ї цукровим сиропом.
  3. Тільки підгодівля сиропом.
  4. Контроль без пилковловлювача і підгодівлі.

 Результати чітко показують, що збір пилку з медоносів протягом експерименту дуже залежав від маніпуляцій з сім’єю (P < 0,05, де Р – ймовірність помилки при виборках).

 Середні кількості пилку, зібрані щоденно, були вищими для варіантів 2 - 19,4г та 1 - 16,4г, ніж для 3 - 12,85г та 4 - контрольних 8,7г колоній. Отже, використання пилковловлювача та підгодівля сиропом є найбільш ефективним методом для збільшення збору пилку з груші, коли збір пилку зростає більше, ніж удвічі в порівнянні з контролем. 

Інші способи втручання в життя сім’ї, такі як тільки пилковловлювач або тільки підгодівля сиропом, також значно збільшують збір пилку бджолами і також можуть бути корисними. Це дослідження було важливим для того, щоб визначити, як за допомогою маніпуляцій з колоніями можна вплинути на поведінку медоносних бджіл, щоб стимулювати їх для збору пилку з менш привабливих квітів груші, що є критичним, коли груша вимагає запилення.

Джерело: https://www.beeculture.com

Коментарі (0):