Про бджолину відстань

Рік написання: 2010

Одне із основних понять, які лежать в основі побудови сучасних розбірних вуликів. Щоб вичерпно пояснити поняття «бджолина відстань», потрібно написати окрему статтю. 

Відкриття бджолиної відстані приписують Лангстроту, хоча в жодному із його творів термін «бджолина відстань» не зустрічається. Але тут є одне але. Цілком можливо, що саме Лангстрот відкрив бджолину відстань, і це відкриття лежить в основі побудови його вулика – вулика Лангстрота. 

До речі, нагадаю нашим  винахідникам вуликів, що, як свідчить історія, в основі створення всіх видатних конструкцій вуликів лежить не менш видатне відкриття в сфері біології бджіл, без цього новий тип вулика не створювався. 

Повернемося до вулика Лангстрота. Автор запатентував створений ним вулик в 1852 році і очевидно, бажаючи засекретити основні принципи, які лежали в основі побудови його вулика, про бджолину відстань не писав навмисно. Але сподівання Лангстрота не виправдалися. За 5 років, поки діяв патент, до автора вулика ніхто не звернувся. За своє відкриття Лангстрот не отримав ні цента і помер бідною людиною. 

Коли Рут зацікавився вуликом Лангстрота і на його основі по суті створив комерційне бджільництво США, термін дії патенту вже закінчився. 

А термін «бджолина відстань» ввів у бджільницьку термінологію Джеймс Геддон у 1884 році, ніскільки не сумніваючись, що відкриття поняття «бджолиної відстані» належить Лангстроту.

Коментарі (0):