Петиція щодо сирого меду від Асоціації виробників меду в США

Рік написання: 2021

 

Петиція щодо сирого меду AHPA (Вашингтон, округ Колумбія) (21 квітня 2021 р.). 

Сьогодні коаліція вітчизняних бджолярів, включаючи Американську асоціацію виробників меду ("AHPA"), подала петиції, в яких стверджується, що імпорт певного сирого (оптових партій) меду з Аргентини, Бразилії, Індії, України та В'єтнаму продаються в Сполучених Штатах за ціною, меншою від справедливої вартості (тобто зниженими цінами). Імпорт з цих країн становив понад 90 відсотків імпорту сирого меду до США в 2020 році. Заявники стверджують, що демпінгові націнки сягають 207 відсотків в окремих випадках:

 

КраїнаЗниження ціни (за петицією), %
Аргентина16,83 — 22,60
Бразилія114,50
Індія34,22 — 99,16
Україна10,56 — 94,84
В'єтнам207,8

 

Петиції були подані одночасно до Міністерства торгівлі США (“Торговий департамент”) та Комісії з міжнародної торгівлі США (“USITC”) у відповідь на зростання обсягів імпорту меду з цих п’яти країн за останні кілька років. Імпорт необробленого меду з Аргентини, Бразилії, Індії, України та В'єтнаму, який торгується несправедливо, становив понад 90 відсотків усього імпорту сирого меду протягом 2020 року. Вітчизняні пасічники постраждали під тиском недорогих, демпінгових імпортних медів через депресивні та знижені ціни на завезений мед та втрати доходів. Низькі ціни на імпорт із зазначених країн значно підкошують вітчизняних (американських) пасічників і значно знижують та пригнічують ціни вітчизняного бджоляра на сирий мед протягом останніх кількох років.

Американському бджільництву завдано втрачених доходів під тиском дешевого імпорту з п’яти країн, що зашкодило фінансовому здоров’ю вітчизняних пасічників. Без полегшення торгівлі стан вітчизняних бджолярів і надалі погіршуватиметься, загрожуючи внутрішньому виробництву цієї важливої ​​сільськогосподарської продукції та засобам існування бджолярів.

Продуктом, на який поширюється петиція, є сирий мед. Сирий (оптовий) мед - це мед, який існує у вулику або отриманий екстракцією, відстоюванням та знежиренням або грубим проціджуванням. Сирий мед не є відфільтрований до рівня, що призводить до видалення більшості або всього пилку. Перелік петиції включає всі сорти, квіткові джерела та кольори сирого меду, а також органічний сирий мед. З переліку виключається сотовий мед і мед, розфасований для роздрібного продажу (наприклад, у пляшки або інші роздрібні контейнери вагою не більше п’яти (5) фунтів).

Далі Міністерство торгівлі визначить, чи розпочинати розслідування щодо антидемпінгового мита та компенсаційного мита протягом 20 днів з моменту подання петиції, та оголосить це рішення 12 травня 2021 року. USITC прийме попереднє визначення матеріального збитку або загрози матеріального збитку протягом 45 днів після подання петицій. Весь процес розслідування триватиме приблизно один рік, остаточне визначення демпінгу та шкоди може статися до весни 2022 року. Будь-які антидемпінгові мита, які в кінцевому підсумку накладаються, мають на меті компенсувати суму, на яку товар продається за ціною менше справедливої ​​вартості в США.

 Подібні дії американської влади не віщують нічого хорошого для нашого експорту. Якщо петиції буде дано хід, то для експортерів меду з України це означає, що в найгіршому випадку на наш мед може бути накладене мито в розмірі демпінгу, тобто 10,56 — 94,84% від оптової вартості нашого меду на ринку США. Для  рядових пасічників це означає, що очікуваний ріст оптових цін на наш мед може і не відбутися або бути значно меншим від того, що можна було чекати.

Джерело: https://www.beeculture.com

Коментарі (0):