Нечесна торгівля медом

Рік написання: 2021

Комісія з міжнародної торгівлі США (US ITC) 4 червня 2021р. одноголосно визначила, що є обґрунтовані підстави вважати, що несправедлива торгівля імпортним сирим медом з Аргентини, Бразилії, Індії, України та В'єтнаму завдає шкоди американській промисловості, що виробляє сирий мед.

Це недавнє одностайне рішення означає, що ITC продовжить розслідування шкоди, заподіяної американським виробникам медової сировини недорогим імпортом, а Міністерство торгівлі США (DOC) дослідить ступінь реалізації імпорту з цих п’яти країн щодо справедливої вартості меду на ринку США.

"Сьогоднішнє ствердне попереднє визначення шкоди надзвичайно важливо для американських пасічників", - сказав Алан Луберда з ТзОВ "Келлі Драй і Уоррен", радник американських виробників сирого меду. «Демпінговий імпорт сирого меду з Аргентини, Бразилії, Індії, України та В’єтнаму вже кілька років обвалює ціни на вітчизняний сирий мед із високою рентабельністю, що призводить до зниження внутрішніх цін і ускладнює заробіток американських пасічників.

Це критичний крок у отриманні вкрай необхідної допомоги бджолярам із США".

21 квітня 2021 року Американська асоціація виробників меду (AHPA) та Медова асоціація Сіу (SHA) подали петиції до ITC та DOC про звільнення від демпінгового імпорту сирого меду з Аргентини, Бразилії, Індії, України та В'єтнаму. Американська федерація бджільництва (ABF) також підтримує це подання.

18 травня 2021 р. DOC опублікував повідомлення, яке ініціювало розслідування у Федеральному реєстрі, з розрахунковими маржами демпінгу від 9,75 до 49,44 відсотка для Аргентини, 83,72 відсотка для Бразилії, від 27,02 до 88,48 відсотка для Індії, від 9,49 до 92,94 відсотка для України, та від 47,56 до 138,23 відсотка для В'єтнаму. DOC планує видати попередні визначення демпінгу в середині листопада, після чого попередні мита набудуть чинності, а імпортери зобов'язані розпочати виплату готівкових депозитів під час імпорту.

Дане рішення - це черговий крок до обкладання митом, в тому числі і українського меду при його завезенні на ринок США. Вкрай неприємне повідомлення для українських пасічників. Це означає, що експортні ціни на український мед знизяться. Як крайній випадок, наш імпорт до США може припинитися зовсім. В поточний момент експортний ринок США складає приблизно 10% від всього імпорту меду з України. Це буде суттєва втрата. Компенсувати втрати на ринку США за рахунок інших ринків швидше всього не вдасться. Оскільки інші гравці ринку також будуть шукати кращі шляхи для реалізації свого меду, що може суттєво обвалити ціни і на інших ринках, в тому числі і в Європі — нашому основному імпортеру меду. Неважко спрогнозувати, що подібне зниження цін найбільше зачепить інтереси виробників меду — рядових пасічників.

Джерело: https://www.beeculture.com

Коментарі (0):