Нашого цвіту по всьому світу?

Рік написання: 2017

Мова піде швидше про пустоцвіт. Неприємне повідомлення надійшло із США. Листів, власне, було декілька. Суть в наступному. Пасічник зі штату Монтана Ллойд Канніфф повідомив, що в нього вкрали 488 вуликів в січні, після того, як він перевіз їх до Каліфорнії на запилення мигдалю. В першому повідомленні мова йшла про те, що вулики повернути буде важко, оскільки на них не було клейма власника, що унеможливить їх ідентифікацію, навіть якщо вони будуть знайдені.

Повідомлялося також про інші випадки крадіжок вуликів в цьому році, чого ніколи не було раніше в Каліфорнії.

На щастя, більшість вуликів були знайдені і повернуті власнику на минулому тижні (23.05.2017).

Канніфф не очікував побачити свої вулики знову, але після спілкування з пасічниками Каліфорнії він припустив, що крадіжку частини його вуликів скоїла група українців-росіян, як сказано в повідомленні. 

Розслідуванням крадіжки займалася місцева поліція. Робітник з українсько-російської бджолоферми зауважив, що їх вулики схожі з картинками, які були в перших повідомленнях про крадіжки, про що і повідомив поліцію.

Детектив Андерс Соліс, який веде розслідування в рамках операції «жало», повідомив, що всього було 10 крадіжок в 7 округах Каліфорнії. Заарештовано дві особи за підозрою в крадіжці вуликів. Учасників крадіжок може бути і більше по мірі того, як просувається розслідування. Правоохоронні органи підозрюють, що українці-росіяни крадуть вулики для фінансування організованої злочинності.

 «Це тривало близько трьох років», - сказав Соліс. 

Пасічник повернув більшу частину обладнання назад минулої неділі. Бджоляр сказав, що він тримає вулики в окремому полі в якості запобіжного заходу, так як вони можуть бути заражені хворобою або кліщами.

Нарешті, репортаж про цю подію попав на новинну стрічку Ассошіейтед Пресс.

Що можна сказати з цього приводу? Якщо в США чи Європі крадіжки вуликів настільки рідкі, що їх там навіть не охороняють на кочівлі, то в нас крадіжки вуликів на кочівлі трапляються частіше, аж настільки, що їх доводиться охороняти самим пасічникам. Очевидно наші пасічники «прославилися» в США таким чином. Ситуація неприємна. Це означає, що наших пасічників на міжнародних форумах будуть сприймати через призму того, що сталося в Каліфорнії, а не як представників великої бджолярської держави, яка виробляє 100 тис. т меду на рік.

Ситуація, як бачимо, неприємна. Але це лише погляд з одного боку. Можливий і інший погляд на ситуацію. Що ми маємо? Сталася серія крадіжок бджіл в штаті Каліфорнія. Ще триває розслідування, ще не було суду, але вже пішли повідомлення, що вчинили крадіжки українці (Ukrainian-Russians – так в повідомленні), без називання імен людей, яких підозрюють крадіжках.

Україна в останні роки тільки завдяки невтомній праці наших пасічників стрімко увійшла в світову еліту виробників меду. Можливо вся справа в цьому. Можливо той факт, що Україна виробляє близько 100 тис. т меду не всім подобається. Ми живемо в часи гібридних воєн і фейкових новин, тому не варто виключати варіанту, що повідомленнями про українців, як злодіїв, дехто хоче дискредитувати наше бджільництво.

Історія про крадіжку вуликів в Каліфорнії не закінчена. З часом будуть названі імена підозрюваних і інші обставини цього злочину. Як би там не було, але наслідки цієї події виходять далеко за межі штату Каліфорнія.

Коментарі (0):