Мед ефективний при кашлі і застуді

Рік написання: 2021

Оксфордське мета-дослідження вважає мед найбільш ефективним засобом лікування кашлю та застуди.

Встановлено, що мед є більш ефективним у зменшенні симптомів кашлю при легких респіраторних інфекціях порівняно з іншими звичайними заходами по догляду при цих хворобах.

Новий систематичний огляд та мета-аналіз від тріо дослідників Оксфордського університету підтверджує ефективність меду, як першої лінії лікування інфекцій верхніх дихальних шляхів (ІРТ). Дослідження показує, що антибіотики неефективні при таких видах легкого кашлю та застуди, а мед пропонує чудове полегшення симптомів згідно зібраних на сьогодні доказів.

Відомо, що мед має потужний антимікробний ефект. Ще у 2018 році британський Національний інститут з питань досконалості здоров’я, догляду та охорони здоров’я Англії пішов так далеко, що змінив загальні рекомендації для лікарів та медичних працівників, заявивши, що мед слід призначати перед антибіотиками пацієнтам із легким кашлем та застудою.

Ці попередні рекомендації базувались на ряді розрізнених досліджень, що розглядали ефективність меду для лікування різних симптомів, що виникають при інфекціях верхніх дихальних шляхів. Зменшення непотрібного лікування антибіотиками було основною причиною зміни цих загальних рекомендацій щодо здоров’я.

Єдиний попередній систематичний огляд на цю тему зосереджувався на ефективності меду для лікування симптомів кашлю у дітей. Нове дослідження пропонує перший всебічний огляд даних клінічних випробувань у всіх когортах пацієнтів із загальним акцентом на те, чи є мед ефективнішим для лікування симптомів верхніх дихальних шляхів, ніж інші способи лікування.

У новому дослідженні було проведено 14 клінічних випробувань, що вивчали ефективність меду для лікування інфекцій верхніх дихальних шляхів. Випробування, включені в дослідження, звичайно, були досить різноманітними. Лише у двох випробуваннях мед порівнювався з плацебо, тоді як решта відповідала меду проти різноманітних стратегій «звичайного догляду», починаючи від безрецептурних сиропів від кашлю та закінчуючи антигістамінними процедурами.

Дослідники виявили, що мед є більш ефективним у зменшенні симптомів верхніх дихальних шляхів порівняно з усіма звичайними процедурами догляду. Основним обмеженням, зазначеним у дослідженні, була нестача плацебо-контрольованих досліджень, які безпосередньо досліджували ефективність меду. Тому однією з рекомендацій дослідників є необхідність проведення великого плацебо-контрольованого дослідження.

"Мед - це часто використовуваний непрофесійний засіб, який добре відомий пацієнтам", - підсумовують автори в новому мета-аналізі. «Він також дешевий, простий у доступі та має обмежену кількість протипоказань. Коли клініцисти хочуть призначити стандартні ліки, ми рекомендуємо мед як альтернативу антибіотикам. Мед є більш ефективним і менш шкідливим, ніж звичайні альтернативні варіанти догляду, і дозволяє уникнути заподіяння шкоди завдяки протимікробній стійкості ".

Дослідники зауважують, що властивості меду не є однорідними. Вважається, що мед є складною та неоднорідною речовиною, тому деякі види меду можуть бути ефективнішими для лікування кашлю та застуди. Однак зазначається, що, незважаючи на широке розмаїття видів меду, що використовувались у клінічних випробуваннях, які були застосовані, результати були суттєво позитивні. Це дає обнадійливий сигнал, що хоча один мед може бути ефективнішим за інші, будь-який мед, як правило, буде мати певну користь при простудах.

Нове дослідження було опубліковане в журналі BMJ Evidence-based Medicine.

Джерело: https://www.beeculture.com

Коментарі (0):