Майстер-клас Жиля Ратіа

Рік написання: 2011

15 липня в рамках візиту Президента Апімондії Жиля Ратіа в Україну відбувся його майстер- клас по виведенню маток. На майстер-клас зібралося близько 200 пасічників зі всієї України. Оскільки офіційна частина візиту добре відома, звернемо увагу на кілька обставин. 

Своїм візитом Ратіа продемонстрував підтримку Україні і діючому оргкомітету в проведенні Конгресу Апімондії. Майстер-клас був для Ратіа свого роду знайомством з Україною, з нашими пасічниками.

Проводячи майстер-клас, Ратіа продемонстрував хорошу фізичну форму. Лекції читав він один перед немалою аудиторією з 10-ї години ранку до 7-ї години вечора, з невеликими перервами «на каву» і обід. Лекції були в значній мірі оглядовими, але деякі питання розглядалися досить детально. Розгляд окремих положень був деталізований у ґрунтовних відповідях на запитання наших пасічників. 

Ратіа продемонстрував, що він не просто функціонер, а досить кваліфіковано розбирається у бджільництві. Як уже говорилося, він відвідав 120 країн світу, знайомлячись зі світовим бджільництвом, де, зокрема, ним зібрано колекцію із 70-ти тисяч фотографій на теми бджільництва різних країн світу.

У лекціях Ратіа прозвучало кілька положень, які відрізняються від наших загальноприйнятих уявлень. Так, Ратіа заявив, що матки інструментального осіменіння в світовій практиці використовуються виключно в інтересах селекції і наукових досліджень. На користувальних пасіках застосовуються матки лише природного парування. Було заявлено, що сучасна світова селекція медоносних бджіл серед критеріїв відбору надає перевагу лише двом показникам: стійкості проти хвороб і продуктивності. Причому стійкості проти хвороб надають більшого значення. Решта критеріїв в розрахунок не береться. На думку Ратіа, причиною хвороби зникнення бджіл є отрутохімікати класу неонікотиноїдів. Ратіа повідомив, що зимівля на волі дає кращі результати, оскільки при зимівлі в приміщенні бджоли зазнають невиправдано великих втрат. На майстер-класі було багато і іншої цікавої інформації.

Варто подякувати Оргкомітету Конгресу за проведений цікавий захід.

Коментарі (0):