Лікування ковід-19

Рік написання: 2020

Потенціал прополісу.

В світі продовжується епідемія ковід — 19. Число жертв хвороби нараховує сотні тисяч. Найбільше людей хвороба забрала в США, Індії, Бразилії. Україна, на жаль, в числі лідерів по захворюваності і втратах людських життів.

У розпалі цієї жахливої ​​ситуації появився огляд властивостей прополісу та його потенціалу використання при лікуванні хворих на Covid-19 у статті, що з’явилася у листопадовому номері журналу  "Біомедицина та фармакотерапія”. Нам вже звичайно було відомо, що прополіс посилює імунну відповідь медоносних бджіл, коли вони піддаються дії патогенів, але зараз стає все більш імовірно, що прополіс може зробити щось подібне і для нас, людей.

В статті «Прополіс проти SARS-CoV-2-інфекції та Covid-19» автори - Андреса Берретта, Марсело Сільвейра, Хосе Капча та Девід Де Йонг вказують, що лікування Covid-19 є проблемою.

Тести, які визначають, чи є люди носіями інфекції або раніше були заражені не є широко доступними, дорогими і часто не забезпечують своєчасні і точні результати. Самоізоляція вдома та інші заходи ізоляції не забезпечують ефективного захисту для працівників критичних галузей, особливо охорони здоров'я, доглядаючого персоналу, який протистоїть хворобі, і смертність серед яких досить висока. Карантинні заходи обмежено корисні через економічну залежність особливо серед найбідніших верств населення. Таким чином, будь-які фактори чи варіанти, які можуть допомогти зменшити вплив цієї пандемії та її наслідки, навіть в незначній мірі були б корисні. 

Переваги природних ліків.

Медичні дослідники ідентифікували вірус SARS-CoV-2 як причину хвороби Covid-19. Серед варіантів боротьби з цим вірусом є ад'ювантні методи лікування. Ад'юванти - типово природні ліки, які є недорогі, легко доступні і які рідко мають небажані побічні ефекти. Перевагою використання натуральних засобів захисту є те, що люди з додатковими проблемами зі здоров’ям або пов’язаними з грипом симптомами, які часто не можуть дістатися до переповнених медичних закладів, можуть скористатися простими і недорогими ліками, що допомагають зменшити наслідки зараження SARS-CoV-2, поки вони не мають можливості отримати додаткові медичні послуги.

Серед таких ліків, які мають значний потенціал, є прополіс, що виробляється бджолами  у вуликах. 

Оглядова стаття є оптимістичною щодо потенціалу прополісу, що допоможе нам боротися з нинішньою пандемією людини. Наприклад, дослідження показали, що екстракти прополісу та деякі його компоненти здатні запобігти проникненню вірусу в клітини організму людини.

Прополіс та ускладнення при Ковід-19.

Люди з гіпертонією та діабетом мають більше шансів отримати ускладнення при захворюванні, що потребує інтенсивної медичної допомоги, якщо вони мають симптоми Covid-19. Статистика також свідчить, що люди з серцево-судинними захворюваннями, включаючи гіпертонію та діабет, частіше помирають від COVID-19. Хороша новина полягає в тому, що дослідження показали, що прополіс може полегшити перебіг таких хвороб, як діабет, гіпертонія та серцево-судинні захворювання у тварин, що може свідчити, що такий же ефект матиме лікування прополісом і людей.

Критика та застереження.

Відсутність належних досліджень на людях є лише одна з причин критики, яка обмежує широке використання прополісу, як лікувального засобу для людей. Інша причина, що стримує застосування прополісу для терапевтичного використання, є відсутність стандартизації та широкий діапазон в хімічному складі і біологічній активності більшості продуктів прополісу на ринку. На відміну, скажімо,  від бджолиного воску, маточного молочка і отрути медоносних бджіл - продуктів, які виробляються в організмі бджіл, і чиї характеристики є досить послідовні будь-де у світі, де живуть медоносні бджоли.

Прополіс виготовляється зі смоли дерев та інших рослин. Таким чином, характеристики прополісу та його ефективність при лікуванні хвороб буде різною залежно від типів рослинності, які відвідують бджоли, і від місцевості, де утримують бджіл. Просто неможливо мати ідентичні партії прополісу при роботі з натуральними продуктами, такими як прополіс. Отже, стандартизація необхідна для того, щоб підтвердити дані досліджень, безпеку та ефективність та гарантувати корисні характеристики та постійність результатів, коли товар представлений на ринку. Всесвітня Організація Охорони Здоров’я планує розробити стандарти на продукти прополісу, які будуть безпечними ліками. Це може допомогти заповнити потребу ліків під час пандемії для продуктів, біоактивні компоненти яких підтверджені та  мають ефективну стабільність.

Імунна стимуляція.

Деякі дослідження вказують на те, що прополіс може діяти як стимулюючий засіб для імунної системи людини, що загалом покращує імунну відповідь у людей на хвороби, що спричинені інфекційними мікроорганізмами. Це може бути особливо корисно, оскільки коронавірус порушує
імунну відповідь організму у початковій фазі зараження, що допомагає полегшити розмноження вірусу.
Переваги прополісу також є у тому, що він може потенційно зменшити важку запальну реакцію, яка може пошкодити легені та інші органи на пізніх стадіях захворювання.

Прополіс має довгу і добре вивчену ​​історію його використання як ліків, завдяки його антибактеріальним, протигрибковим та противірусним властивостям. Оскільки бактеріальна інфекція є частим ускладненням при перебігу Covid-19, вживання прополісу, як очікується, буде корисним при використанні його у поєднанні з будь-яким звичайним лікуванням, яке застосовується.

Наші сучасні ліки зазвичай містять у собі один або іноді кілька активних компонентів. Прополіс, з іншого боку, містить у собі сотні компонентів, багато з яких можуть допомогти лікувати хвороби та супутні ускладнення.

Прополіс відносно легко отримати, він має низьку собівартість, немає ризику при застосуванні, має мінімальну взаємодію з фармацевтичними препаратами, має довгу історію терапевтичного використання, не вимагає рецепту для лікування, має визначену біологічну активність, як правило, не має побічної негативної дії на організм. Поки для розкриття специфічних властивостей прополісу потрібні додаткові дослідження, прополіс можна надавати людям, які страждають від вірусу SARS-CoV-2, крім тих рідкісних випадків, коли люди можуть розвинути алергію на нього. Прополіс може бути корисним під час поточної пандемії, як профілактичне лікування, особливо для груп високого ризику. Більшість авторів рекомендують використовувати дози настоянки при ковід, як при простудах. Прополіс вживають у вигляді настоянки, сирим або у вигляді капсул чи драже.

Порада лікуватися прополісом  - дуже проста, з огляду на його безпечність, доступність і простоту отримання і застосування.

Українським пасічникам добре відомі лікувальні властивості прополісу, зокрема і при лікуванні простудних хвороб. Новим тут є декілька моментів. Стаття в науковому журналі такого рівня свідчить, що офіційна медицина визнає лікувальні властивості прополісу і навіть рекомендує його використання при такому серйозному захворюванні, як ковід. Це дуже важливий крок з її сторони, з огляду на її консерватизм, забюрократизованість і конкуренцію фармкомпаній з засобами народної медицини. Апітерапевтам добре відомі антивірусні властивості прополісу, в той же час в офіційній медицині арсенал антивірусних засобів дуже обмежений. Така ситуація робить прополіс дуже перспективним засобом при ковід. Дана стаття написана з використанням публікацій в Bee Culture.

Коментарі (0):