Кримські зустрічі

Рік написання: 2012

З 4 по 8-ме жовтня в м. Алушті в туристично-оздоровчому комплексі «Чайка» відбулися «Кримські зустрічі». Захід проводиться вже вдруге і має хорошу перспективу стати традиційним всеукраїнським. Організатори Форуму: «Союз бджолярів Крима» - в особі його голови Клочка Миколи Дмитровича, при участі «Братства Бджолярів України», «Асоціації пасічників і апіфітотерапевтів Криму» - голова Овсянник Віктор Іванович і «Асоціації бджолярів Луганської області» - голова Папченко Олександр Вікторович.

Захід анонсований, як Всеукраїнський Форум бджолярів «Кримські зустрічі», і це відповідає суті того, що відбувалося, адже серед присутніх були представники всіх земель України – від Луганщини до Волині, хоча переважали представники Криму і близьких до нього південних областей України. Організаційно серед присутніх переважали представники Братства – його обласних, районних і міських структур.

В рамках Форуму відбулася науково-практична конференція, яка тематично складалася з двох частин: перші півтора дні присвячені апітерапії, решта часу, власне, - проблемам бджільництва. Окремо була розповідь Клочка Миколи про участь делегації ВГО ББУ в Конгресі Апіславії, який проходив у Польщі. Зокрема, він повідомив, що за несплату членських внесків (250 євро) з Апіславії виключили Спілку Пасічників України, натомість до Апіславії була прийнята інша організація з України – Союз бджолярів Криму, з чим ми і вітаємо її керівника – Клочка М. Д.

Йдучи назустріч побажанням учасників Форуму, його робота була організована так, що пленарні засідання відбувалися в першій половині дня (до 15-ї години). Потім учасники насолоджувалися усіма принадами курортного міста, наприклад, купалися в морі, температура води якого була цілком літньою - 22°С. Ввечері, після вечері організовувалися круглі столи, де продовжувалися доповіді. Обговорення тем у вигляді дискусій не було.

Хронологічно Форум проходив так. 4 жовтня – заїзд і розселення, 5 жовтня – до 10 год – реєстрація, потім учасники зібралися в актовому залі, де Клочко М. Д., безпосередній організатор Форуму, оголошує захід відкритим. Лунає Гімн України. Потім, після короткого вступного слова Клочка М. Д., слово надали Васильківській Т. Ю., яка розповіла про стан підготовки до Конгресу Апімондії в Києві. Мені особисто в її виступі запам’яталися два моменти: Конгрес буде недоступний для рядових пасічників, і медові напої і члени Гільдії медоварів до участі в роботі Конгресу допущені не будуть.

Тематично перший день був присвячений апітерапії. Ряд виступів вражав новизною концепцій і підходів до лікування. Схоже, українська апітерапія, завдяки роботам наших апітерапевтів, виходить на новий, більш високий рівень розвитку. Так, наприклад, було повідомлено про чотири способи розчинення і застосування прополісу (на основі жиру, спирту, води і меду). Мені особисто найбільше сподобалися два виступи. Це Шевчук Микола Філіпович (м. Сімферополь) і Синишин Дмитро Мар’янович (курорт Східниця, Львівська обл.). Обидва продемонстрували неабияке знання предмета і хороше терапевтичне мислення, яке не часто зустрінеш у наших лікарів. Можливе пояснення цього в тому, що обидва не є представниками власне офіційної медицини: перший – лікар ветеринарної медицини, другий – лікар курорту Східниця. Не секрет, апітерапія – в клубку проблем, лікаря-апітерапевта немає в переліку лікарських спеціальностей, а лікування хворих в наш час відбувається згідно спеціально затверджених протоколів. В таких умовах лікарі неохоче користуються засобами апітерапії, ризикуючи втратити роботу, по-суті, апітерапія знаходиться під забороною зі сторони офіційної медицини. При цьому ніхто не ставить під сумнів її ефективність. Наприклад, Чухрай Тетяна з Харкова розповіла про успішне лікування туберкульозу, навіть відкритої його форми, з допомогою настоянки личинок воскової молі.

Ситуація дещо парадоксальна. Апітерапії офіційно не існує, що не заважає успішно функціонувати двом організаціям апітерапевтів: «Асоціації апітерапевтів України» – керівник Бондарчук Л. І. і «Асоціації пасічників і апіфітотерапевтів Криму» - голова Овсянник В. О.

Наступні півтора дні конференції були присвячені власне бджільництву. Серед виступів відмітив би наступні: розповідь Клочка М. про поїздку в Польщу на Конгрес Апіславії, особливо схвально присутніми була сприйнята та її частина, де доповідач повідомив про прийом «Союзу бджолярів Криму» до складу Апіславії. Міленін Михайло Іванович розповів про свою технологію ізоляції матки (яка дещо схожа на технологію Хмари, але є цілком оригінальною). Його доповідь присутні вислухали з великою увагою. Нарешті, був виступ Большакова Аркадія Павловича – видатного українського маткаря, який, за його даними, за період своєї діяльності вивів більше 70 тисяч плідних маток. Серед інших акцій присутні звернули увагу на презентацію видання «Аграрна країна», яке є інформаційним партнером організаційного Комітету Конгресу Апімондії. Яке відношення це видання має до бджільництва, і чому серед інформаційних партнерів Конгресу Апімондії немає фахових, власне, бджолярських видань, яких в Україні більше десяти, представники Братства не пояснили. 

Наше перебування в ТОК «Чайка» завершилося дружньою вечерею з традиційним пловом від організаторів.

Із запропонованих організаторами в останній день технічних турів, відбувся один, на матковивідну пасіку Большакова А. Була і чисто туристична частина програми – поїздка в Свято-Успенський монастир і ханський палац в Бахчисараї. 

Погода сприяла проведенню Форуму. Незабутня аура Криму, краса курорту Алушта, ласкаве не по сезону сонце і тепле море надовго залишаться приємними спогадами у нашій пам’яті.

Ми залишали Форум ввечері 8-го жовтня під акомпонемент дощу – добрий знак, адже дощу на півострові не було більше місяця і, як зауважив один кримський пасічник, живемо ми тут в умовах постійної засухи, яка лише іноді переривається дощем.

На останок хотілося би подякувати Клочку М. Д. за прекрасно організований захід.

Коментарі (0):