Корженевський Петро Петрович

Рік написання: 2010

Штрихи до біографії.

Петро Петрович Корженевський.

У 2010 році виповнюється 200 літ від дня народження видатного українського пасічника Петра Корженевського (народився у 1810 році). Неофіційно вважається, що у Києві він першим почав водити бджіл у розбірних вуликах. Сучасник Прокоповича, бджільництвом він зацікавився у 1848 році, за два роки до смерті Прокоповича. За порадою товариша, колезький асесор Корженевський завів пасіку по річці Сирець, під Києвом. 50 років він утримував бджіл, в кращі роки пасіка нараховувала до 250 вуликів, так продовжувалося до тих пір, поки в похилому віці він змушений був зменшити пасіку. Користуючись вуликом Долиновського, він дещо удосконалив його, а також виробив свій метод утримання бджіл, згодом відомий, як метод Корженевського. В результаті багаторічної роботи з бджолами, протягом життя він написав і видав кілька книг – «Записная пасечная книга», «Пчеловодство в Киеве», «Рассказы о рациональном пчеловодстве», «Корженевский П. О том, как он водил пчел в рамочных ульях». Остання книга побачила світ уже після смерті автора.  Помер у 1898 році. Похований на католицькому цвинтарі Байкового кладовища м. Києва. Місцезнаходження могили невідоме.

Це наш вчитель, його твори – пасічна азбука, по якій ми вчилися читати. «Поширення в народі знань про бджільництво необхідно», - стверджував він. 

Вважав себе учнем Любінецького, видатного польського і українського пасічника. Символічно, що на єдиному фото Корженевського, яке дійшло до наших днів, поряд з ним знаходяться вулик Долиновського і дуплянка. Це символ епохи переходу від нерозбірних до рамочних вуликів, над чим так багато і плідно попрацював Петро Корженевський.

Коментарі (0):