Кооперативу ПАВІК – 10 років!

Рік написання: 2019

Всеукраїнська виставка – семінар «Пасіка – 2019. Стратегія виживання» відбулася 26 – 27 жовтня у м. Черкаси, на базі відпочинку «Придніпровська». 

Черкаси – центр України. Наймолодша область України – Черкаська. Вона має славні історичні  традиції у бджільництві, але громадських заходів для пасічників тут якось не проводилося. Цього разу приводом для зібрання пасічників став ювілей відомого на всю країну підприємства – кооперативу ПАВІК.

 Традиційно вважається, що найякісніший інвентар в Європі виготовляє фірма «Томас Апікультура» із Франції, найбільшою в Європі, можливо і в світі, є фірма «Лисонь», а найстарішою є фірма «Свенті» із Данії. В цьому плані кооператив «Павік» молодий, йому тільки 10 років.

Засновник, організатор і незмінний керівник підприємства Гуслій Юрій Михайлович, якому у всіх його починаннях допомагає невеликий, але дружний колектив кооперативу.

На свято завітали колеги і друзі ювіляра – виробники обладнання з Харкова, Києва, Черкас, а також пасічники з усієї країни в кількості більше 150 осіб. Заїзд учасників розпочався ще звечора п’ятниці 25 жовтня. Основні події розгорнулися вже в суботу – 26 жовтня. Спочатку це була виставка-презентація обладнання, де свої експозиції розгорнули «Меліса-93», АВВ-100, ПАВІК, Буряков І. демонстрував приводи до медогонок, а Ткаченко Г. – апіліфт, Гармаш О. – сувеніри на пасічницьку тематику. Були вже традиційні для подібних виставок і медові напої.

Потім, з 12-ї години розпочалася конференція-семінар на тему «Пасіка-2019. Стратегія виживання». Спочатку лунали вітання на адресу ювіляра зі сторони відомих і шанованих в нашому бджільництві людей – Горідько Надії, Соломки В. О., Руденка В. І., Домбровського В.П., Очколаса В.В. Потім розпочалися безпосередньо доповіді семінару. Кілька доповідей стосувалося технології отримання пилку і процесу запилення. Це Синьоок О., Домбровський В., Величко С. Стан ринку меду проаналізовано в доповідях Соломки В., Горніча М. і Очколаса В. Зокрема, В. Очколас виступив з ініціативою створити кооператив по експорту меду із тисячі членів. В перші дні до нього записалися більше 300 пасічників.

Завершився день урочистою вечерею учасників ювілейного дійства.

Звичайно, іменинниками на святі почувалися Юрій Гуслій і члени колективу ПАВІК. Ювілей – нагода сказати кілька слів про саме підприємство, оцінити пройдений шлях, намітити плани на майбутнє. За словами Гуслія Юрія – керівника ПАВІКа, девіз колективу: «Ми робимо те, що інші не вміють, не можуть або не хочуть». 

Починався кооператив 10 років тому із самого Гуслія Ю., який був в ту пору просто пасічником і якому прийшла думка виготовити пасічний ніж оригінальної конструкції. Ідея виявилася досить продуктивною, пасічний електроніж і тепер «фішка» підприємства, хоча пройдений шлях – це здолання труднощів і проблем, а інвентар, що виготовляється підприємством, - це давно вже не лише ножі.

Конкуренція зі сторони колег ювіляра в особі маститих «Меліса-93», АВВ-100, «Лисонь» не дозволять ювіляру почивати на лаврах. 

Але «Павік» має свої козирі на ринку інвентарю. Це широка лінійка пасічних ножів, від простих і зубчастих, аж до електроножів і машин для обрізки забрусу. Асортимент продукції, що виробляє ПАВІК, досить широкий, як для невеликого підприємства. Це електричні воскотопки, пристрої для виготовлення рамок, обладнання для отримання перги за методом Броварського-Величко, засоби транспортування вуликів та меду в бочках, навіть сувеніри. ПАВІК не обмежується інвентарем для невеликих любительських пасік. Одне із досягнень колективу – автоматична лінія для відкачування меду, яка призначена для великих пасік промислового типу. 

Більшість виробів інвентарю – оригінальні і інноваційні розробки кооперативу ПАВІК. Як на мою думку, саме ці дві якості розробок ПАВІКа дозволяють колективу витримувати конкуренцію на ринку інвентарю України з більш потужними виробниками. За десять років роботи створено цілу лінійку обладнання для бджільництва, деякі вироби є унікальними в світі, підтверджені патентами та науковими дослідженнями. Час не стоїть на місці, і асортимент продукції підприємства щороку поповнюється новими виробами.

Наше бджільництво переживає не найкращі часи. Це стосується як рядових пасічників, так і виробників інвентарю. Тому конференція стала ще і дискусійним майданчиком для оптимізації затрат, підвищення продуктивності праці пасічника, чому сприяє механізація та нові технології. Побажаємо колективу підприємства успіхів у виробничій діяльності і плідної праці на благо нашого бджільництва.

Коментарі (0):