Конгрес Апімондії-2011 в цифрах, фактах і досягненнях

Рік написання: 2011

Апімондія! КОНГРЕС! Це своєрідні бджолярська ООН, Олімпійські ігри пасічників і Кубок світу по бджільництву разом узяті! Всім, хто цікавиться бджолами і медом (або робить вигляд, що цікавиться), хто має кошти для цього, Апімондія пропонує КОНГРЕС – всесвітній форум, смачна цукерочка чи делікатес, який слухняним діткам турботливі батьки дають рідко – раз на два роки.

КОНГРЕС - це святе місце, де протягом тижня збираються разом все і вся, хто має хоч якийсь стосунок до слова бджола: пасічники, науковці, фасувальники меду, оптовики, апітерапевти, чиновники, виробники інвентарю і ветпрепаратів для бджіл, просто любителі бджіл і меду і, нарешті, туристи (і це з усього світу); для бізнесу, навчання, спілкування, читання і вислуховування наукових доповідей, обміну інформацією, думками і ідеями, налагодження контактів з колегами, зустрічі зі старими друзями, чи просто приємного проведення часу в наповненою аурою бджоли просторі Конгресу.

В цьому році Конгрес проводився в Аргентині, в її столиці - Буенос-Айресі, в прекрасному динамічному місті, що нагадує європейське міське життя, правда з міцним південноамериканським ароматом. До найвідоміших брендів Аргентини – танцю танго і аргентинського футболу можна віднести і аргентинське бджільництво.

  Конгрес проводився з 21 по 25 вересня, в дні, коли сонце перетнуло екватор, і погода в південних широтах повернула на весну – пору року, яка завжди наповнює серце пасічника сподіваннями на краще.

Звичайно, цією статтею неможливо передати атмосферу Конгресу, тому подамо інформацію про Конгрес у цифрах і фактах (тих, які нам вдалося зібрати).

Отже, 42-й Конгрес Апімондії. Аргентина подібний захід проводила вдруге. Перший раз Аргентина приймала Конгрес у 1973 році. На Конгресі було більше 10 000 учасників, з більш, ніж 70 країн світу. 2 700 м кв. виставкових площ на Апіекспо. На Апіекспо було 137 стендів (кіосків), із них в 13 проводилася дегустація меду.

На церемонії відкриття виступили 4 міністри КМ Аргентини.

5 днів конференцій по комісіях (комітетах), 5 лекційних залів, при цьому вільних місць у залах не було, 20 хвилин на презентацію доповіді кожному доповідачу, 20 доповідей щоденно. 48% представлених доповідей – з Центральної і Південної Америки. В основному підтвердився наш прогноз стосовно того, що на Конгресі, в першу чергу, будуть представлені країни – близькі сусіди Аргентини.

Всього по окремих комісіях (комітетах)  було представлено 217 доповідей і 738 постерних доповідей. В їх числі – 48 репрезентацій окремих країн. Окремі доповіді перекладалися на 2 – 4 робочих мови Конгресу. Всього на конференціях по комісіях побувало близько 8 000 учасників. 

43 роки – середній вік учасника Конгресу.

В рамках Конгресу відбувся всесвітній медовий чемпіонат в 7-ми номінаціях.

Варто відзначити 2 медалі, отримані Словаччиною за виробництво медового вина.

Місцем проведення Конгресу-2015 обрано Корею, яка випередила Китай всього на 12 голосів. Конкуренція між делегаціями Кореї і Китаю за право проведення наступного Конгресу була настільки гострою, що справа доходила мало не до відвертих сутичок. 

Церемонія закриття тривала 70 хвилин. 35 хвилин тривав вражаючий танець – запальний український гопак, виконаний на церемонії закриття українськими артистами.

 Жиль Ратіа переобраний на посаді Президента Апімондії на черговий термін.

Відмічено, що за останні 5 років прибутки від виробництва меду в світі зросли на 45%, а прибутки від запилення – на 300%, а 35% вирощуваних у світі культур, які людина вживає як їжу, запилюються бджолами.

Основний критерій сучасної селекції бджіл у світі лише один – підвищена стійкість проти хвороб.

Можна відмітити слабке інформаційне забезпечення Конгресу. Відбувся всесвітній медовий чемпіонат, але нам невідомі ні чемпіони, ні призери. Збірник рефератів доповідей дає лише поверхове уявлення про самі доповіді. Мало інформації і на офіційних сайтах Конгресів 2011 і 2013 року.

Кожний Конгрес висуває свого роду лідерів – формальних і неформальних. На Конгресі-2011 «засвітився» Криивопалов-Москвин Ігор Володимирович, доктор медичних наук із Челябінська, керівник центру апітерапії «АПІ» - найбільшої у світі подібної клініки, відомий тим, що першим у світі почав лікувати хворобу Паркінсона продуктами бджільництва. На Конгресі-2011 помітною була його доповідь про лікування алкоголізму з допомогою бджолиної отрути. Кривопалов-Москвин також є автором міжнародного гімну Апімондії, схваленого і затвердженого Конгресом. Делегати Конгресу вперше стоячи проспівали гімн пасічників.

Ми теж маємо свій гімн і вже давно, набагато раніше, ніж запропонований на останньому Конгресі. Чому ж наші делегації, які формально є представниками громадських організацій Братства і Спілки, не ознайомили пасічників інших країн з нашим гімном? Може тому що представляють вони там на Конгресах не зовсім пасічників?

Текст міжнародного гімну Апімондії (фото Апімондія-2013).

 

Кривопалов-Москвин Ігор Володимирович – керівник офіційної російської делегації на Конгресі-2011, автор гімну Апімондії і керівник апітерапевтичної клініки в м. Челябінськ (фото Апімондія-2013).

Конгреси Апімондії для радянських пасічників в епоху залізної завіси були кватиркою у великий бджолярський світ. На подібні Конгреси їздили офіційні делегації, які по поверненню в офіційному ж журналі «Пчеловодстве» (інших не було) давали не менш офіційний звіт про те, де вони були і що бачили. Звіти ці були стислими і інформативними. Кожен пасічник Союзу знав, таким чином, що і як відбувалося на Конгресі, навіть не маючи змоги відвідати сам Конгрес. Таким чином, всі фахові досягнення у світовому бджільництві доносилися до рядових пасічників. Незважаючи на закритість суспільства, видатні вчені Союзу по бджільництву - Алпатов, Губін, Аветисян, Таранов, Білаш входили до керівних органів Апімондії, були керівниками ряду її комісій (комітетів) і власне визначали її діяльність в значній мірі. По мірі демократизації нашого суспільства, все доступнішими ставали для нас Конгреси, все більше громадян України їх відвідувало, але, дивним чином, фахової для пасічника інформації про те, що ж там відбувається ми стали отримувати все менше. Ось і останній Конгрес в Аргентині. Нам майже нічого невідомо про ті доповіді, які звучали на комісіях Апімондії, про останні досягнення в галузі біології бджіл, селекції і утримання бджіл, виготовленні ветпрепаратів, лікуванні бджіл, досягненнях сучасної апітерапії. І участь наших спеціалістів у Конгресах наблизилась до нуля. Можна сказати, що наше бджільництво і наша наука не були представлені на Конгресі в Аргентині.

Наступний Конгрес буде проведено в Києві в 2013 році. Це шанс для нашого бджільництва. Президент Оргкомітету Конгресу-2013 Васильківська Т. Ю. заявила, що Україна проведе найкращий конгрес в історії Апімондії. Можна лише привітати і таку заяву, і такі наміри. Перші рекорди (чи антирекорди) наступного Конгресу вже встановлені. Так, з сумом вимушені констатувати: в оргкомітеті Конгресу-2013 немає жодного пасічника, в офіційній емблемі Конгресу-2013 немає бджоли (і жодного іншого атрибуту бджільництва). Ці обидві події – вперше в історії Апімондії, якщо ми не помиляємося. Такі ось наші перші досягнення.

Васильківська Тетяна Юріївна – Президент оргкомітету Конгресу-2013 біля українського стенду на виставці Апіекспо-2011 (фото Апімондія-2013).

 

Офіційна емблема Конгресу 2013. Відсутні бджола і будь-які інші атрибути бджільництва.

 

P. S. автор даної статті не був на Конгресі в Аргентині. Стаття написана з використанням інформації, отриманої з: 

  1. офіційного сайту Конгресу-2011;
  2. збірника рефератів Конгресу, який люб'язно надав автору пасічник і депутат ВР Стретович В. – учасник Конгресу;
  3. статті про Конгрес в газеті «American Bee Journal extra»;
  4. офіційного сайту Конгресу-2013.
Коментарі (0):