Конгрес-2011: комісія апітерапії

Рік написання: 2011

Розпочинаємо знайомити наших читачів з роботою окремих комісій Конгресу-2011. Почнемо з комісії Апітерапії. Всього було запропоновано 29 доповідей: 9 - для пленарного засідання і по 10 – на двох симпозіумах по використанню апітерапевтичних продуктів. Було ще 56 постерів від комісії апітерапії.

Аналізуючи роботу Комісії, можна сказати наступне. Більше половини доповідей і постерів стосувалися використання прополісу в апітерапії. Окремі доповіді і постери стосувалися меду, бджолиної отрути, пилку і маточного молочка. Інші продукти не обговорювалися. Зокрема, багато уваги приділяється вивченню властивостей бразильського прополісу – червоного і зеленого. Важко зрозуміти: чи цей прополіс справді має унікальні властивості, чи це просто результат реклами. Можливо, спрацювала близькість проведення Конгресу до Бразилії.

Було дві доповіді і від України: Олександра Тихонова – про розвиток апітерапевтичної науки і Юрія Риф’яка – про бджільництво і апітерапію в Україні (останній, правда, безпосереднього відношення ні до бджільництва України, ні до апітерапії не має).

Тематика доповідей і постерів більше стосувалася лікувальних властивостей окремих продуктів, менше – лікування окремих хвороб.

Корисно відмітити те, чого не було в доповідях. Зокрема, доповідей від Китаю про використання маточного молочка, чий досвід у виробництві і використанні молочка загальновизнаний. Мало було доповідей про лікування окремих хвороб. Порівнюючи досягнення нашої  апітерапії з доповідями на Конгресі, скажемо наступне. Міжнародній спільноті більшість наших досягнень просто невідомі. Зокрема, такі продукти, як личинки воскової молі, підмор, трутневий гомогенат, перга в міжнародній апітерапії ще не використовуються. Доповіді на Конгресі-2013 по цим продуктам і їх лікувальних властивостях могли б справити належне враження про наші досягнення. Але є одна проблема: всі ці продукти введені в лікувальну практику самими пасічниками. Офіційна наука набагато відстає у вивченні цих продуктів. Тому невідомо – хто може готувати доповіді, і наскільки вони будуть легітимними з точки зору науки.

А в цілому доповіді комісії апітерапії на Конгресі 2011 не справляють враження. Причина можливо в тому, що в багатьох країнах статус апітерапії не має офіційного визнання.

Коментарі (0):