Кількість бджіл у світі зростає

Рік написання: 2021

Новий аналіз з використанням даних з 1961 року показав, що кількість бджолиних сімей (у пасічників) зросла на 85%. Облік тільки домашніх сімей – це єдиний спосіб створити розумні оцінки. Саме так щорічно проводяться дослідження збитків, але в минулому активісти, які намагалися створити нову мету збору коштів, використовували дані середніх показників, щоб стверджувати, що втрати сімей викликані… фермерами.

Як відомо, середні значення показників створюються для того, щоб значні відхилення вищих і нижчих оцінок не були перебільшені. Будь-хто, хто лякає, що кількість в опитуванні нижча за середню за попередні роки, ображає громадськість, але так і сталося. Антинаукові активісти також проігнорували, що колапси бджолиних сімей – незрозуміле вимирання бджіл у великих кількостях – реєструються протягом тих пір, поки ведуться записи. Понад 110 років. Запитайте експертів з бджільництва про те, яка трійка перших небезпек для бджіл, і вони не скажуть про пестициди, вони скажуть "варроа, варроа та варроа".

Природа хоче вбити все, включаючи нас сьогодні з COVID-19 і бджіл з паразитами, назавжди.

Великий стрибок у збільшенні числа сімей бджіл відбувся в Азії, яка має нижчі екологічні стандарти та більше використовує пестициди, ніж будь-де у світі.

Наскільки вдається природі зменшувати кількість бджіл? Насправді важко сказати, тому що ніхто не може їх порахувати. Понад 99% видів бджіл навіть не мають вуликів. Насправді ми навіть не знаємо, скільки існує видів бджіл.

Тому ми й проводимо опитування бджолярів, тому що вони підраховують, скільки у них колоній, і ви можете зробити висновок, скільки бджіл у кожній сім’ї – у середньому. Участь людини в бджільництві була корисною для медоносних бджіл.

Корови не вимерли лише тому, що були одомашнені, а мед, не кажучи вже про запилення на вимогу таких культур, як мигдаль, — це великий бізнес. Це означає довгострокову безпеку для медоносних бджіл.

Ось чому заяви про “бджолоапокаліпсис” не мають сенсу. Будь-який науковограмотний комерційний бджоляр знає, що проблема не в сільському господарстві. Коли ваше джерело існування — бджоли, ви хочете зберегти їх живими. Ніхто не був би щасливішим за комерційних пасічників, якби активісти мали рацію, і все, що потрібно було, — це заборонити деякі хімічні речовини, і бджоли ніколи б не померли. Проте вони помруть без сторонньої допомоги. Наука підтримує бджіл живими.

Хороша новина полягає в тому, що бджоли не знаходяться під загрозою зникнення. Більше бджіл гине в аваріях вантажівок, коли їх перевозять на мигдальні ферми, ніж через сучасні пестициди. Кількість медоносних бджіл у світі збільшилася на 85% за останні 60 років.

Насправді, ситуація не така оптимістична для нас, як можна очікувати з цього аналізу. Кількість бджіл в Європі все-таки зменшилася за останні 60 років. Ріст маємо за рахунок Азії, де бджіл більше 40 млн. сімей, і це приблизно половина від світової популяції бджіл.

Основні ризики для бджіл: знищення довкілля і хімізація сільського господарства нікуди не зникли, це ми бачимо на прикладі США.

Джерело: https://www.beeculture.com

Коментарі (0):