Хворі бджоли швидко поширюються по місцевості

Рік написання: 2017

Лікування від варроатозу важливе не тільки для окремих сімей, але і для пасіки в цілому, особливо в місцевостях з високою щільністю розміщення пасік.

Бджоли з хворої сім’ї поширюються по місцевості і заражають бджіл з навколишніх пасік.

Існують три основні чинники, які впливають на здоров’я бджіл. Це кліщі варроа і пов’язані з ними віруси, отрутохімікати на полях і у вулику, неналежне харчування.

З цих трьох факторів найбільшою загрозою є кліщ варроа. Недавно зроблено відкриття, що кліщі живляться переважно жировим тілом бджоли, а не її гемолімфою, як вважалося раніше. Стан жирового тіла бджоли – фактор, який має велике значення для бджіл, які йдуть у зиму.

В одному з досліджень виявлено, що 56% пасічників не лікували своїх бджіл від кліща протягом останніх 12 місяців. Для деяких любителів нелікування бджіл від кліща і втрата скажімо 9 із 10 сімей не є суттєвими і затратними. Однак вплив кліща не обмежується власною пасікою.

В одному з дослідів вчені посипали бджіл двох сімей жовтим і синім порошком. В жовтий колір були оброблені бджоли хворої сім’ї, що розпадалася, синім – бджоли здорової сім’ї. Коллапсуюча сім’я з бджолами, забарвленими в жовте, незабаром загинула, але її загибель виявилася подібною до вибуху бомби. Бджоли, забарвлені в жовте, були виявлені майже на кожній пасіці в радіусі 2 – 3 км!

Висновки очевидні. Ви лікуєте сім’ї від кліща варроа не тільки, щоб тримати свої бджоли здоровими, але і ваших сусідів в навколишньому ландшафті. Але якщо ваші сусіди не лікують бджіл від кліща, то ефективність вашого лікування так само суттєво знижується, оскільки ваші бджоли легко перезаражаються від сусідських нелікованих.

Джерело: https://www.beeculture.com

Коментарі (0):