Канада повертає фумагілін для боротьби зі смертельною хворобою ноземи у медоносних бджіл

Рік написання: 2019

Дуже ефективне лікування Nosema, смертельної хвороби медоносних бджіл, тепер знову доступне в Канаді після інтенсивної роботи фірми Vita Bee Health, спільно з Канадською медовою радою (CHC).
Фумагілін-В є випробуваним профілактичним та лікувальним антибіотиком для Nosema apis та Nosema ceranae. Вперше він появився у 1950-х роках і був широко доступний у багатьох країнах до середини 2018 року, коли попередній виробник фумагіліну, Medivet, припинив свою діяльність.

Через відсутність фумагіліну пасічники змогли боротися з ноземою лише непрямими методами, такими як: добавки до білкових кормів для підвищення імунного захисту, ефективний контроль варроа та регулярні зміни щільників. Вони не завжди ефективні в суворих зимових умовах. У Канаді через екстремально низькі температури та тривалі зими вулики повинні бути ущільнені та утеплені з жовтня по березень. Тривалий час для обмеження бджіл є ідеальним середовищем для зростання ноземи та її поширення через гніздо. Канадські пасічники очікували серйозних втрат зимувалих сімей бджіл, якщо Фумагілін-В залишиться недоступним для цього сезону лікування бджіл восени.

 Зараз канадські пасічники знову мають доступ до фумагіліну, який виробляється в Канаді та постачається фірмою Vita Bee Health. Обробку слід проводити з осінньою та весняною підгодівлею в міру необхідності, і, як завжди, життєво важливо, щоб пасічники точно виконували вказівки інструкції щодо застосування препарату.

Род Скарлетт, виконавчий директор Канадської медової ради, привітав новину про повторну наявність фумагіліну-В, кажучи: "Якщо фумагіліну не було б, наслідки зараження ноземою були б серйозними. Багато пасічників вважають, що без фумагіліну ми очікуємо втрати сімей більші 50%, а не на 25% ».

Макс Уоткінс, генеральний директор компанії Vita Bee Health, сказав: "Це був довгий важкий шлях, щоб зробити Фумагілін-В знову доступним для пасічників, і ще належить зробити багато роботи. Ми впевнені, що ми на шляху до сталого постачання Фумагіліну-В для Канади. Основною причиною того, що Фумагілін-B зник з ринку, було закриття виробника, коли він зіткнувся з масовим зростанням ціни на діючу речовину. Неминуче, що Фумагілін-В тепер дорожчий, ніж раніше, але пасічники швидко визнають, що протистояти втратам бджолосімей без фумагіліну - це все ще дуже дороге економічне рішення ".

 Nosema apis і Nosema ceranae - це паразитичні збудники – мікроспорідії, які є грибковими патогенами. Їх можна виявити лише мікроскопічним аналізом середньої кишки медоносної бджоли. Спори швидко розмножуються в кишечнику бджоли і потім можуть поширюватися по всьому гнізду бджіл. Nosema apis часто залишає показові ознаки дизентерії всередині і помітніше на зовнішній стороні вулика (особливо помітно навесні), але штам Nosema ceranae, що зародився в Азії, часто не залишає таких ознак. Дослідження в Іспанії показали, що хвороба може призвести до постійного зниження кількості бджіл протягом декількох місяців аж до розпаду сім’ї. На цьому етапі, можливо, стають очевидними й інші захворювання, такі як аскосфероз та гнилець.

Про фірму Vita Bee Health.
Vita Bee Health прославилася своїми препаратами для боротьби з кліщем варроа. Вона є визнаним лідером із боротьби з кліщами та хворобами бджіл. Це найбільший у світі спеціалізований постачальник продуктів для оздоровлення медоносних бджіл для галузі меду та запилення. З жорстким та етичним підходом до досліджень та розробок щодо здоров’я медоносних бджіл, Vita не має комерційних інтересів у галузі пестицидів для врожаю чи розведення сільськогосподарських культур, які можуть бути шкідливими для медоносних бджіл.

Vita досліджує, розробляє та виготовляє цілий ряд продуктів для оздоровлення медоносних бджіл. Її штаб-квартира знаходиться у Великобританії, офіси в Італії, Франції та Росії та партнерів по всьому світу. Ці товари продаються на міжнародному ринку через мережу 60 дистриб'юторів у 50 країнах.
Асортимент продуктів для здоров’я медоносних бджіл Vita включає акарициди проти варроа - Apistan® (за межами США / Канади) та Apiguard® - контроль аскосферозу, діагностичні набори для виявлення гнильцю та оздоровчі підкормки для бджіл. Vita також постачає пастки для азійських шершнів, пастки для малих вуликових жуків, засіб від кліща варроа Bee Gym та приманки для рою. Продукти Vita захищені більш ніж 60 ветеринарними патентами.

Vita просуває стійке бджільництво через комплексне управління шкідниками (ІПМ). Її методи лікування призначені для пригнічення накопичення стійкості і, де це можливо, містять природні сполуки та біологічні засоби контролю, які є доброякісними для всіх, крім цільових шкідників. 

 Vita інвестує дуже високу частку свого обороту в дослідження та розробки. Дослідницькими партнерами є університети, такі як Салоніки, Кардіфф, Мілан, Удіне та Неаполь, а також такі інститути, як лабораторії FERA у Великобританії та USDA в Америці. Інноваційна робота Vita в галузі досліджень та розробок була визнана і отримала підтримку від уряду Великобританії.

В результаті своїх первинних досліджень природних засобів боротьби, Vita в даний час займається новими проектами, вивчаючи боротьбу з кліщами в сільському господарстві, ветеринарії та садівництві, а також медицині та контролі алергенів людини.

Джерело: https://www.beeculture.com

Коментарі (0):