Грибки проти кліщів

Рік написання: 2021

Нові штами грибків можуть створити не хімічний метод боротьби з кліщами.

Новий штам грибів, виведений в лабораторії Вашингтонського університету, може забезпечити безхімічний метод знищення кліщів, які вбивають медоносних бджіл, згідно з дослідженням, опублікованим цього місяця в Scientific Reports. Кліщі Varroa destructor відіграють велику роль у хворобі зникнення бджіл, яка щороку знищує тисячі бджолиних сімей.

Команда під керівництвом ентомологів Університету штату Вашингтон вивела штам грибка Metarhizium, щоб створити засіб боротьби з кліщами варроаЦе поширений гриб, що зустрічається в ґрунтах по всьому світу. На відміну від інших штамів Metarhizium, той, який створила дослідницька група Вашингтонського університету, може вижити в теплому середовищі, яке є у вуликах медоносних бджіл, які зазвичай мають температуру близько +35°С.

"Ми знали, що грибок метархізіум може знищувати кліщів, але це було дорого і тривало недовго, оскільки гриби гинули в теплі вулика", - сказав Стів Шеппард, професор кафедри ентомології Вашингтонського університету та автор-кореспондент статті. «Наша команда використовувала спрямовану еволюцію для розробки штаму, який виживає при більш високих температурах. Крім того, Дженніфер взяла спори грибів із мертвих кліщів, вибравши вірулентність проти кліща варроа".

Дженніфер Хан, докторант з WSU, керувала програмою розведення разом з асистентами - викладачами університету Ніколасом Неґером та Брендоном Хопкінсом. Пол Стаметс, співвласник та засновник компанії Fungi Perfecti, що базується в Олімпії, також долучився до публікації. Стаметс - експерт з грибів, добре відомий тим, що використовує декілька їх видів у застосуваннях - від медицини до біоконтролю.

Кліщі Varroa destructor, дрібні паразити, які живуть на медоносних бджолах та висмоктують з них “кров”, відіграють велику роль у розладі колоній, через що пасічники втрачають 30-50% своїх сімей щороку. Кліщі паразитують на бджолах, послаблюючи їх імунну систему і роблячи їх більш сприйнятливими до вірусів.

Основними засобами, які бджолярі використовують для боротьби з варроа, є хімічні речовини, такі як мітициди, але крихітні шкідники починають розвивати стійкість до цих обробок, сказав Негер.

Метархізіум - це швидше цвіль, а не гриб. Коли його спори потрапляють на кліща варроа, вони проростають, проникають в кліща і розмножуються, вбиваючи його зсередини. Бджоли мають високий імунітет проти спор цього гриба, що робить його безпечним варіантом для бджолярів.

Стаметс, який провів деякі попередні випробування на Metarhizium, які показали, що гриб не може пережити температури вулика, і він був вражений роботою дослідників Вашингтонського університету.

"Наука прогресує методом спроб і помилок, і моя техніка не була економічною через тепло вуликів", - сказав він. “Але Дженніфер зробила величезну кількість рутинної роботи, щоб прорвати цей тепловий бар’єр цим новим штамом. Важко по-справжньому оцінити гераклівські зусилля, необхідні для цього".

Хан та Негер обстежили понад 27 000 кліщів на рівень зараження, щоб отримати новий штам.

  "Це були два солідних роки роботи, плюс деякі попередні процедури", - сказав Хан. "Ми провели реальне тестування, щоб переконатися, що це буде працювати в польових умовах, а не лише в лабораторії".

Це друге важливе відкриття, яке стало наслідком співпраці Вашингтонського університету з фірмою Stamets за тематикою бджіл та грибів. Перша робота стосувалася використання екстракту міцелію, який знижував рівень вірусного начала у медоносних бджіл.

"Це забезпечує справжній прорив з використанням двох різних видів грибів, щоб допомогти бджолам боротися з варроа", - сказав Стаметс. "Екстракти допомагають імунній системі бджіл зменшити кількість вірусів, тоді як гриб Metarhizium є потенційно чудовим агентом біоконтролю кліща".

Наступним кроком є ​​звернення до Агентства з охорони навколишнього середовища для отримання дозволу на використання Метаргізіуму у вуликах, що використовуються в сільському господарстві. Команда дослідників також повинна доопрацювати методи застосування грибка у вуликах, як практичну процедуру для пасічників.

"Ми сподіваємося, що через 10 років Metarhizium, а не хімічні мітициди, будуть широко використовуватися для боротьби з кліщами Varroa", - сказав Шеппард. "І що проблеми пасічників із кліщем значно зменшаться".

Команда вважає, що методи, які вони розробили для застосування Metarhizium для боротьби з варроа, можуть бути використані для поліпшення біоконтролю в інших системах рослинництва. Більша частина фінансування цієї роботи здійснювалася за рахунок пожертв приватних осіб та фондів. Додаткове фінансування надійшло від спеціального гранту Державного департаменту сільського господарства штату Вашингтон (WSDA) K2531 та Національного інституту продовольства та сільського господарства USDA, Hatch 1007314.

Стів Шепард, професор Вашингтонського університету, є провідним спеціалістом в світі по систематиці бджіл. Він також успішно працює і в інших галузях, що стосуються бджіл, зокрема, селекції і боротьби з хворобами бджіл.

Джерело: https://www.beeculture.com

Коментарі (0):