Джаз є музика для його слуху, а бджоли – то заняття для душі

Рік написання: 2016

Знайомимося: Норман Гарі – провідний апідолог в світі протягом кількох минулих десятиліть. Апідологія – наука про поведінку бджіл. Образно кажучи, Норман Гарі  – це Іван Левченко американського бджільництва.

Норман Гарі (Norm Gary)

Норман Гарі вийшов на пенсію в 1994 р. в статусі професора ентомології. Його наукова кар’єра в Каліфорнійському університеті (Девіс, США) тривала 32 роки. Він тримав бджіл, як любитель, протягом 69 років. Тепер йому 83 роки, він живе в невеликому селі в Каліфорнії і з 2015 року вже не тримає бджіл, тому що йому вже важко піднімати корпус вулика. Але інколи він виставляє годівницю з сиропом (1:1), ароматизованим анісом, і підгодовує бджіл, щоб спостерігати за ними.

Другим захопленням Гарі був джаз. Він грав на кларнеті теж протягом  69 років. Крім кларнета він вміє грати на саксофоні, флейті і ще деяких інструментах. Можливо, пристрасть до джазу мала своїм наслідком те, що деякі роботи Гарі в бджільництві виглядають екстравагантно.

З його участю знято 18 фільмів, 70 телевізійних шоу, 6 комерційних шоу – все про бджіл. Вистава «Бджолине шоу» більше 100 разів йшла в західних штатах. Дзижчання бджоли так нагадує гру кларнета: один із його образів – бджола, то є повітряний кларнет.

На питання не-пасічника: «Скільки разів Вас жалили бджоли?» – він відповідає, що більше 7500 разів.

Якось Гарі натренував бджіл літати собі до відритого рота, де був корм. Один раз він тримав в закритому роті 109 бджіл протягом 10 секунд, при цьому жодна з них його не вжалила, це вважається світовим рекордом. Інший його світовий рекорд задукоментовано, дивись фото: Гарі тримає на собі «костюм із бджіл» вагою 87 фунтів (39,5 кг), що ввійшло до книги рекордів Гінеса. 

Як академічний вчений, він є автором кількох книг, зокрема, протягом останніх п’яти видань, він є автором розділу про поведінку бджіл в знаменитій книзі «Бджола і вулик» (останнє видання – 2015 р.). Гарі належать слова: «Поведінку бджіл ми вивчили на 2%, на 98% вона для нас невідома».

Професор Гарі Норман тримає на собі «костюм із бджіл» вагою 87 фунтів – реєстрація для книги рекордів Гінеса.

І останнє: хотілося би застерегти пасічників від спроб повторити «рекорди Гарі». Це небезпечно для вашого життя! Оскільки вжалення кількох сотень бджіл може бути смертельним для людини.

По матеріалах American Bee Journal.

Коментарі (0):