Думки і крилаті вислови про бджільництво від Петра Корженевського

Рік написання: 2010

Для доброго пасічника немає поганого року (Для хорошего пчеловода нет плохого года – рос.)

… одним із гальм, що не дозволяє нашому бджільництву належно розвиватися, служить непомірна пристрасть наших пасічників-аматорів до відкриттів.

…отже, поменше винаходів!

Пасічник повинен пам’ятати, що вулик сам по собі меду не дає, а головне в бджільництві - вивчити бджіл, їх життя, потреби, збагнути їх інстинкти.

…до тих пір, поки людина не стане ніби четвертим членом бджолиної сім’ї, вона не може вважатися практичним пасічником.

Самостійно вивчаючи бджільництво, навіть при найкращих підручниках, можна збагнути необхідні знання не раніше, ніж через 8 – 10 років, в той час як при наочному навчанні, при живому слові, термін цей може обмежитися одним роком.

…вивчити бджільництво дуже легко – для цього досить прожити літо на хорошій пасіці.

Не будучи рівними цукровій промисловості стосовно велетенських капіталів, ми, пасічники, можемо посперечатися з власниками цукрових заводів стосовно дивідендів: машини у нас - бджоли, працівники теж; бурякові плантації – це рослинність, яка нам навіть гроша не вартує; праця по бджільництву навіть старечим силам доступна, дайте тільки знання; заняття зберігає здоров’я, розвиває розумово, навчаючи всьому, що створила природа, сиди і читай або займайся яким-небудь кустарним промислом. 

Грішно було б нам, любителям, не пити меду, для цього необхідно було б облаштовувати медоварні заводи, через що мед отримає збут і незалежність від іноземних ринків…

Весною варто зайнятися годівлею бджіл досита: спочатку до  травня (старий стиль) бджолам дають густу патоку…, а потім їм дається сита (одна частина меду на 3 частини води), корм дається пізно ввечері. 

…всякі зайві отвори під час розплоду – шкідливі. 

На наших пасіках позитивно відомо, що сім’я, яка дуже жалить, до осені завжди має багато меду.

…в бджільництві весь успіх залежить від своєчасного виконання робіт…

…заняття винятково бджільництвом може забезпечити людину хлібом, але не радив би нікому братися за бджільництво без належної підготовки.

Промислова пасіка повинна складатися щонайменше із 100 пнів…

Не вулик, не бджоли, а правильний догляд за ними дає прибуток…

Дорогі вулики, магазинний мед за склом і вензеля – це причуди і захоплення для дилетантів.

В старій вощині після запечатування комірки, робоча бджола народжується на 12-й, а трутень – на 15-й день, при свіжій вощині спостерігається запізнення на 1 – 2 дні. 

Тільки перші 7-8 генерацій личинок в новій вощині прядуть кокони, чого не роблять наступні покоління, оскільки комірка вже доведена до природної мети – зберегти в теплі личинку (сучасна наука не підтверджує це – Горніч). 

Гніздо для хорошої бджолиної сім’ї на час зимівлі і до половини літа зазвичай складається із восьми щільників, на час медозбору воно може збільшуватися до 12 щільників.

…молодим пасічникам перш за все потрібно «вчитися у бджіл»…

Прогрес межі не має!

Коментарі (0):