Бджолина отрута знищує ракові клітини молочної залози

Рік написання: 2020

Бджолина отрута знищує ракові клітини молочної залози: дослідження

Сполуки в бджолиній отруті можуть знищити мембрани ракових клітин протягом 60 хвилин.

Отрута медоносних бджіл швидко знищує потрійний негативний рак молочної залози - тип раку, який має обмежені можливості лікування, і збагачені HER2 клітини раку молочної залози, згідно з дослідженням, опублікованим у журналі  Precision Oncology. Використовуючи отруту понад 300 медоносних бджіл та джмелів з Англії, Ірландії та провінції Перс Західної Австралії, доктор Сіара Даффі з Інституту медичних досліджень імені Гаррі Перкінса та Університету Західної Австралії перевірила вплив отрути на клінічні підтипи раку молочної залози, йдеться в прес-релізі. 

"Отрута була надзвичайно сильнодіючим засобом", - сказала Даффі у звіті. 

Дослідження виявило протиракові властивості отрути у медоносних бджіл та мілетину, “активного компоненту отрути медоносних бджіл”, згідно з опублікованим дослідженням на різних типах клітин раку молочної залози.

Вивчення мілетину та бджолиної отрути виявили у них протиракові властивості і показали, що вони знижують життєздатність потрійних негативних клітин раку молочної залози та збагачених HER2 клітин раку молочної залози, - сказала доктор Сіара Даффі у своєму дослідженні.

"Ми виявили, що і бджолина отрута і мілетин, зокрема, значно, вибірково і швидко знизили життєздатність потрійного негативного раку молочної залози та збагачених HER2 клітин раку молочної залози", - сказала Даффі у своєму звіті.

Даффі пояснила у статті, що деякі сполуки бджолиної отрути, зокрема, мілетин також показали позитивні результати. "Ми протестували дуже малий, позитивно заряджений пептид у отруті медоносних бджіл, який називається мілетин, який ми могли отримувати також синтетичним способом, і виявили, що синтетичний продукт зберігає більшість протиракових ефектів отрути медоносних бджіл".

Даффі сказала, що дослідження показало, що мілетин не тільки знищує ракові клітини, але й зменшує хімічні сигнали ракових клітин, які дозволяють раку ділитися і розмножуватися зі швидкістю 20 хвилин на поділ. "Ми виявили, що мілетин може повністю зруйнувати мембрани ракових клітин протягом 60 хвилин".

"Ми виявили, що бджолина отрута і мілетин впливають на шляхи передачі раку, хімічні сигнали, які є основними для росту та розмноження ракових клітин, і ми виявили, що дуже швидко ці сигнальні шляхи були відключені", - сказала Даффі у своєму звіті.

Мілетин також тестували на предмет того, чи можна його застосовувати разом із сучасними хіміотерапевтичними препаратами. Мілетин утворює пори в мембранах ракових клітин, що потенційно може допомогти надходженню інших методів лікування в ракові клітини, щоб допомогти знищити рак, йдеться в прес-релізі.

«Ми виявили, що мілетин можна використовувати разом з малими молекулами або хіміотерапією, такою, як доцетаксел, для лікування високоагресивних типів раку молочної залози. Поєднання мілетину та доцетакселу надзвичайно ефективно зменшувало ріст пухлини у мишей». 

Професор Пітер Клінкен, головний науковець університету Західної Австралії, заявив у своєму прес-релізі: "Це неймовірно захоплююче спостереження, що мілетин, головний компонент отрути медоносних бджіл, може пригнічувати ріст смертельних клітин раку молочної залози, особливо потрійного негативного раку молочної залози".

Клінкен також сказав: "Це ще один чудовий приклад того, як сполуки в природі можна використовувати для лікування захворювань людини".

Даффі також заявила, що тип бджіл є суттєвим для її відкриттів. «Я виявила, що європейські медоносні бджоли з Австралії, Ірландії чи Англії мали майже однакові ефекти проти ракових клітин молочної залози порівняно з нормальними клітинами. Однак отрута джмелів не змогла спричинити загибель ракових клітин навіть при дуже високих її концентраціях ".

У звіті зазначено, що майбутні дослідження необхідні для офіційної оцінки найкращого методу застосування мілетину, а також максимально переносимих доз людиною та його потенційної токсичності для організму людини.

Відкриття протиракових властивостей бджолиної отрути визнано одним із найбільших досягнень науки в 2020-му році.

Джерело: https://www.beeculture.com

Коментарі (0):