Бджільництво і апітерапія Слобожанщини

Рік написання: 2013

Якщо перша столиця Харків і залишився в чомусь першим, то це у бджільництві.

Судіть самі: в місті виходить три друкованих видання по бджільництву, магазинів по бджільництву – більше десяти. А ще - підприємства по випуску бджолоінвентарю. Чи не найвідоміше з них – фірма «Меліса». Солідне наукове підґрунтя для бджільництва: Інститут експериментальної клінічної ветеринарної медицини, Інститут тваринництва УААН, Національна фармакадемія України. Громадське життя Слобожанщини «б’є ключем». Свідчення тому – проведення чергової і вже традиційної виставки-ярмарки «Бджільництво і апітерапія Слобожанщини». Київ чи Львів можуть кусати лікті від заздрощів, адже нічого подібного вони не мають.

В цьому році виставка-ярмарка пройшла в Будинку офіцерів, вул. Полтавський шлях, 184. Склалося враження, що це була більше ярмарка, ніж виставка. Дійство розпочалося ще до 9-ї години ранку. Від напливу відвідувачів було тіснувато. Хоча експозиція виставки і розміщувалася на двох поверхах, через  тисняву важко було не те що підійти до прилавка, а просто пройти. Таку кількість пасічників побачиш рідко де. На виставці було представлено широкий асортимент товарів: інвентар, вулики, рамки, вощина, ліки, література, медові напої, сувеніри, технології пасічникування. Все це активно продавалося і купувалося – прямо таки Сорочинська ярмарка в мініатюрі. Втім, жвава ярмарочна торгівля швидко закінчилася. Вже о 15.00 торгові зали були майже порожні.

Виставка-ярмарка на Слобожанщині вже давно стала всеукраїнською, хоча серед відвідувачів і продавців переважали, звичайно, представники Харківщини і прилеглих до неї областей – Полтавської, Сумської, Дніпропетровської, Донецької, Луганської. В рамках заходу, свій перший офіційний візит на Слобожанщину здійснив новий директор інституту бджільництва – Галатюк Олександр Євстахійович.

В рамках виставки-ярмарки відбулася науково-практична конференція «Відродження органічного бджільництва на Слобожанщині». В цьому році (вперше!) вхід на конференцію був платним. Внесок – 10 грн. До конференції був виданий бюлетень з тезами виступів, що теж є традицією цього заходу.

Ведучим на конференції був проф. Романченко М. А. Відкрив конференцію Стригін О. О. – голова СПУ Харківської області. Проф. Руденко Є. В. окреслив суть і методи органічного бджільництва. Сенчук Н. Д. розповіла про те, що Гадячська школа бджільництва реорганізована в училище, а її учні можуть тепер продовжити навчання в Польщі, а практику проходити на пасіках Європи. Костюк О., представник фірми Байєрн, висловив думку, що кращого засобу від кліща, ніж Байварол немає. Смагін В. В. повідомив, серед іншого, що його фірма виготовила в минулому році 100 т вощини. Остроухов А. Є – директор фірми «Хімекселен» повідомив, що його підприємство почало виготовляти вулики із пластика. Корж В. М. відзвітував про видання вибраних творів Прокоповича. Забашта О. Ф. розповів якою має бути плата за запилення, і як це питання вирішують донецькі пасічники. Санін Ю. К. запропонував ідею розвивати органічне бджільництво в заповідниках. Лариса Сергіївна – м. Ізюм – повідомила, що останнім часом знизилася якість меду при гуртових закупках. Основні недоліки: відкачка незрілого меду, обробка бджіл під час медозбору, обробка препаратами сумнівного походження. Серед виступаючих також були: Стоженко В. Я., Шмуля С. О., Тарасюк В. В., Маслій І. Г., Клочко М. Д., Лемішев М. І.,  Бонзик В. М., Петров Д. В., Шилов В. М., Боровик Л. І.

Останнім виступив Галатюк О. Є. – директор інституту бджільництва. Це було свого роду його знайомство з бджільництвом Слобожанщини. 

В рамках конференції анонсовано створення нової громадської організації – Союз професійних пасічників «ВІТА».

Коментарі (0):