20-й Конгрес Апіславії

Рік написання: 2014

З 4 по 9 листопада в Туреччині пройшов 20-й Конгрес Апіславії. В перші роки свого існування на початку 20-го століття Апіславія об’єднувала представників лише слов’янських країн і народів (звідси й назва – Апіславія). Згодом додалися й інші придунайські країни. Але оскільки в статуті організації немає чітких географічних обмежень, а потреба в подібних форумах все більше актуалізується, то зовсім недавно членами Апіславії стали ряд країн не зовсім слов’янських і далеко не придунайських: таких як Туреччина, Казахстан, Китай. Проведення конгресу Апіславії в Туреччині примітне ще й тим, що тут в 2017 році пройде Конгрес Апімондії. Таким чином, в найближчі роки Туреччина стає ніби центром світового бджільництва. Відразу зауважимо – Конгрес Апіславії в Туреччині став видатною подією в бджільницькому житті планети.

Організаційно Конгрес складався з конференції по бджільництву, пленарних загальних засідань, роботи по секціях, виставки інвентарю і технологій. Були й неформальні спілкування. 

Особливістю 20-го Конгресу в Туреччині було те, що він проводився одночасно з 4-м міжнародним Конгресом, які проводять турецькі спілки пасічників. Тобто, ніби два в одному. Серед тем наукової конференції переважали доповіді від спеціалістів Туреччини. Так само на виставці обладнання переважали експозиції від турецьких виробників, а більшість учасників Конгресу були турецькі пасічники. Отже, Конгрес був переважно турецьким.

Але помітною була участь і української делегації. Від України на Конгресі були присутні 38 представників (цифра потребує уточнення). І це найбільша іноземна делегація, більше було лише від Туреччини. Діяльність української делегації ніяк не координувалася. Були окремі групи пасічників і спеціалістів з Харкова, Києва, Дніпропетровська, від різних областей України, від Братства, був один пасічник з Криму. Втім, група Гармаша (18 чоловік) намагалася представити саме українське бджільництво. Оскільки на Конгресі не було представників СПУ, інституту бджільництва, то в генеральній Асамблеї Апіславії від України брали участь представники ББУ. Що вони там вирішували  і кого представляли нам невідомо. 

На виставці від України була фірма АВВ з м. Дергачі, яка виготовляє медогонки, вальці для виробництва вощини і інший інвентар. Частину своєї продукції представив Гуслій Ю. з Черкас. Серед тем наукової конференції була одна доповідь від України, яку представили Приятеленко В., Фурсов В., Ільєнко О. – про вулик Приятеленка. 

Серед учасників виставки були представники Туреччини, Китаю, Кореї, Фінляндії, Словенії, Словаччини, Ірландії.

Місцем проведення Конгресу був курорт Лікія Уолд поблизу містечка Фетхіє в провінції Мугла (всі турецькі конгреси традиційно проходять в провінції Мугла). Оскільки початок листопада в Туреччині - це ще продовження курортного сезону з температурами повітря вище +30°С, води – вище +20°С, то для учасників української делегації участь у Конгресі – це ще й можливість відпочити. Тут ми познайомилися з таким світовим феноменом, як рекреаційна сфера Туреччини, її неперевершеними курортами. Прийом учасників, їх проживання і харчування – все було на найвищому рівні. Ми були вражені і рівнем сервісу, і гостинністю турків. Конгрес завжди буде асоціюватись в наших спогадах  з приємно проведеними днями в такій прекрасній країні, як Туреччина.

Деякою проблемою на Конгресі був мовний бар’єр. На конференції переклад на англійську і російську був не зовсім кваліфікованим. Але учасники отримали диски з рефератами виступів – будемо вивчати. Цікаво, що китайці з турками спілкувалися російською. Китайська експозиція інвентарю користувалася успіхом через найнижчі на виставці ціни.

Детальніше з Конгресом Апіславії можна ознайомитися на форумі сайту «Точок» у викладі Віктора Фурсова – учасника Конгресу.

Наступний Конгрес Апіславії пройде в Казахстані в 2016 році. Місце - місто проведення уточнюється.

Коментарі (0):